19:18 18.05.2022

Дефіцит пального в Україні зберігатиметься до кінця року - "БРСМ-Нафта"

2 хв читати
Дефіцит пального в Україні зберігатиметься до кінця року - "БРСМ-Нафта"

Дефіцит нафтопродуктів зберігатиметься до кінця 2022 року через обмежені логістичні можливості з їх доставкою в Україну, вважає директор зі стратегічного розвитку мережі АЗК "БРСМ-Нафта" Олександр Мельничук, слова якого наведено у пресрелізі компанії в середу.

"Палива не вистачатиме. Забезпеченість ним буде на рівні 40% від довоєнних показників. Тому що повністю забезпечити Україну необхідними обсягами палива наразі фізично неможливо. Мені дуже хотілося б, щоб мій прогноз не здійснився, але дефіцит триватиме до кінця року", - заявив Мельничук.

За його словами, наразі паливо в Україну можна доставляти виключно автотранспортом із Європи, і цей спосіб доставки фізично не може забезпечити стільки палива, скільки Україна отримувала раніше залізницею, а також танкерами. Ситуація ускладнюється відсутністю палива на українських нафтобазах через обстріл російських окупантів.

Через перелічені фактори Мельничук висловив сумнів, що рішення оперативного штабу при Кабінеті Міністрів про відмову від державного регулювання цін на паливо від 17 травня приведе до зниження дефіциту нафтопродуктів.

"Дехто вважає, що щойно буде знято обмеження на ціни палива, воно одразу з'явиться у вільному продажу. Насправді це не так. Цінове регулювання ніяк не впливає на кількість палива всередині України", - зазначив він.

Водночас, за інформацією Мельничука, на урядовому рівні наразі розглядається питання будівництва нових нафтобаз в Україні.

Згідно з пресрелізом, станом на 18 травня "БРСМ-Нафта",  автопарк компанії складає 86 бензовозів, необхідні дозволи на виїзд за кордон отримали 50 бензовозів компанії.

"Така сама ситуація і у наших колег із інших мереж. Наразі ми можемо завозити 20% того обсягу, який наша мережа продавала раніше. Рух пішов, і паливо почало доїжджати і до центральної України. Раніше воно доїжджало максимум до Рівного. Бензовози з Польщі та Угорщини розвантажувалися у Львівській та Закарпатській областях", - поінформував Мельничук.

Проте наразі, після вибудовування відповідної логістики, "БРСМ-Нафта" завозить паливо також до Харкова та Чернігова, де воно є критично важливим для ЗСУ.

"Ми наразі поставляємо до Києва дизельне паливо, сподіваємося протягом тижня налагодити постачання 95 та 92 бензину. Намагаємось налагодити постачання до Миколаєва. Сподіваємось через два тижні розпочати постачання у Дніпро", - доповнив Мельничук.

Однак, на його думку, це хоч і допоможе частково зняти напругу, але проблему не зніме.

"БРСМ-Нафта" - торговельна марка однієї з перших у пострадянській Україні мереж автозаправних комплексів, що була створена у 1991 році. Під торговельною маркою "БРСМ-Нафта" працює понад 200 АЗК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Відновлення України має координуватися зонтичною структурою - Центр економічного відновлення

Єврооблігації України за тиждень подешевшали в середньому ще на 8,5%

Ціна перетину для експорту електроенергії до Румунії на 4 липня рекордно підвищилася до 17,3 млн грн

"Укртранснафта" виплатила "Нафтогазу" 283 млн грн дивідендів за 2021 рік

Зниження втричі нормативу сплати дивідендів "Нафтогазом" вивільнило 8,5 млрд грн на закупівлю газу – Вітренко

"Чистий" продаж валюти Нацбанком цього тижня трохи зріс - до $986 млн

Україна скасувала ліцензування експорту пшениці та квотування експорту азотних добрив, дозволила експорт вівса

Україна отримала від Німеччини грант на EUR1 млрд

Залишки освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів становлять 10,2 млрд грн

Єврокомісія скасовує мита та ПДВ на ввезення життєво важливих товарів для українців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА