17:26 19.05.2022

Україна потрібує щонайменше $15 млрд підтримки на найближчі три місяці для закриття оперативних потреб бюджету - Шмигаль

2 хв читати
Україна потрібує щонайменше $15 млрд підтримки на найближчі три місяці для закриття оперативних потреб бюджету - Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що Україна потребує щонайменше $15 млрд на найближчі три місяці, щоб закрити оперативні потреби бюджету, й закликає країни Великої сімки надати Україні термінове фінансування.

"Агресор намагається створити продовольчу кризу, обмежуючи можливості українського експорту. Провокує міграційну кризу, змушуючи мільйони українців шукати прихисток у країнах Європи. Використовує енергоресурси як гібридну зброю, що вже спричиняє різке зростання інфляції у світі", - цитує Шмигаля пресслужба уряду за результатами виступу в сесії за участю міністрів фінансів країн Великої сімки.

Прем'єр навів дані Міжнародного валютного фонду, який прогнозує зниження зростання економіки цього року для 143 країн, на частку яких припадають 86% світового ВВП.

"Глобальне зростання, за даними МВФ, уповільниться приблизно з 6,1% у 2021 році до 3,6% у 2022 і 2023 роках. Глава уряду наголосив, що все це наслідки війни, яку розв’язала Росія", - йдеться у повідомленні.

Шмигаль зазначив, що українська банківська й енергетична системи працюють стабільно, а запроваджені урядом податкові та кредитні стимули дали змогу частині бізнесу відновити свою роботу.

Водночас, за словами прем'єр-міністра, щомісяця дефіцит українського бюджету становить близько $5 млрд, тому для України дуже важливою є фінансова підтримка.

"Сьогодні ми закликаємо країни Великої сімки надати Україні термінове фінансування для оперативних потреб бюджету. Нам потрібні щонайменше $15 млрд на найближчі три місяці, щоб закрити ці потреби. Для нас це так само важливо, як і зброя, яку ви надаєте для боротьби з російською агресією", - наголосив глава уряду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна з 7 липня відкриває імпорт-експорт електроенергії у напрямку Словаччини

ЄІБ знайде можливість забезпечити інфраструктурні питання України

Луганська декларація передбачає регулярний контроль за прогресом України у відновленні та фінансовими потоками – Кассіс

Новим віцепрезидентом IFC у країнах Європи, Латинської Америки та Карибського басейну призначено Гарсіа Мора

"Нова пошта" запустила послугу відправлення посилок із поштоматів у п'яти містах України

Великі київські девелопери запропонують потенційним покупцям знижки до 25% до вересня – думка

Кулеба: Економіка РФ значною мірою залежить від морських перевезень, що забезпечуються іноземними флотами, закликаю партнерів обмежити доступ до своїх послуг

РФ незаконно вивозить із України по 150-170 тис. тонн зерна за місяць - посол України в Туреччині

Загальний бюджет фонду швидкого відновлення становить понад $17 млрд – Тимошенко

Японія заморозила активи 57 фізосіб та шести організацій РФ - Мінфін Японії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА