Інтерфакс-Україна
18:50 19.05.2022

Україна приєдналася до плану забезпечення глобальної продовольчої безпеки – Мінагрополітики

3 хв читати
Україна приєдналася до плану забезпечення глобальної продовольчої безпеки – Мінагрополітики

Україна приєдналася до підписання дорожньої карти із забезпечення глобальної продовольчої безпеки, спрямованої на боротьбу з глобальною продовольчою кризою, що дедалі більше посилюється через блокування РФ українських морських портів - ключову інфраструктуру країни для експорту сільгоспкультур, повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства в четвер.

Відповідний документ підписано 18 травня за результатами зустрічі голів профільних аграрних міністерств на майданчику ООН у Нью-Йорку.

На сайті відомства уточнюється, що міністр агрополітики України Микола Сольський у своєму зверненні до міністрів АПК інших країн наголосив, що першочерговим завданням для світової продовольчої безпеки є припинення війни Росії проти України та розблокування експорту української сільгосппродукції.

За його словами, через війну в Україні світові ціни на пшеницю та кукурудзу вже зросли більш ніж на 20%, що спричинило підвищення цін на базові продукти харчування в усіх країнах світу. Розв'язана Росією війна є особливо критичною для країн Азії та Африки, які імпортували зерно переважно з України і громадяни яких витрачають на продукти харчування понад 40% від своїх загальних витрат.

Міністр наголосив, що глобальна продовольча криза дедалі загострюватиметься, і кожна держава світу вже почала платити ціну за російську агресію в Україні через дефіцит зерна та спричинену зростанням цін на продовольство інфляцію.

"Прогнози впливу війни на світову продовольчу безпеку, в тому числі прогноз FAO, необхідно коригувати на вказані вище реалії в бік погіршення. Щоб не допустити масового голоду, сьогодні критично важливо розблокувати експорт української сільськогосподарської продукції", – зазначив український міністр.

За його словами, у 2022 році для українських фермерів вирішується майбутнє трьох урожаїв та подальша робота їхньої галузі.

"Наші фермери не можуть експортувати минулорічний урожай. По-друге, через окупацію та воєнні дії ми зберемо лише половину цьогорічного врожаю – його експорт так само може бути заблокований. (…) По-третє, під загрозою опинилась наступна посівна кампанія озимих, адже фермери не змогли продати свій урожай і не мають коштів для придбання пального, добрив, засобів захисту рослин, а також їм просто ніде зберігати цей урожай", - пояснив Сольський.

Він нагадав, що велику частину озимої пшениці цього сезону було засіяно у 2021 році у південних та східних областях України, де точаться активні бойові дії і частина яких захоплена російськими військами. Окупанти активно викрадають збіжжя з тимчасово окупованих територій, тоді як українські фермери не можуть там збирати врожай, а якщо зберуть, то не зможуть його реалізувати.

Як повідомлялося, Генсек ООН Антоніу Гутерреш веде переговори з Росією та іншими країнами із проханням не перешкоджати вивезенню зерна з портів України в обмін на пом'якшення санкцій проти добрив із Росії та Білорусі.

У квітні Гуттереш заявив, що війна в Україні може приректи понад 1/5 людства на небачені десятиліттями злидні, нужду та голод.

До повномасштабного російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала близько 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси та Миколаєва, проте нині через їх морську блокаду з боку РФ може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових. Це призводить до щомісячного недоотримання країною близько $1,5 млрд експортних прибутків.

Влада США виділяє ще $250 млн на екстрену продовольчу допомогу у світі, заявив у середу голова Держдепу Ентоні Блінкен.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

IFC має в Україні проєкти в розробці на найближчі 18 місяців на $3 млрд

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – думка

Україна в 2024р увійшла до трійки найбільших експортерів агропродукції до ЄС

ЄБРР готує кредит "Укрнафті" під держгарантію на проєкт когенераційної ТЕЦ до 250 МВт

ТРЦ "Скриня" біля залізничного вокзалу Львова під час реконструкції збільшить свою площу вшестеро

"Астарта" та IFC підписали кредитну угоду на $40 млн для будівництва заводу соєвого концентрату

"Київтеплоенерго" за місяць гідравлічних випробувань виявило й усунуло 400 пошкоджень

Банки можуть пом’якшити ліміти на Р2Р перекази після створення реєстру дропів – НАБУ

Шмигаль очікує від нового керівника "Нафтогаза" Корецького нарощення українського газовидобутку

Підготовка до ОЗП та відновлення енергооб’єктів мають пройти без обмежень е/е споживачам – Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА