Інтерфакс-Україна
19:16 22.05.2022

Співзасновник monobank закликав НБУ подумати над поверненням до єдиного курсу

2 хв читати
Співзасновник monobank закликав НБУ подумати над поверненням до єдиного курсу

Співзасновник віртуального monobank Олег Гороховський закликав Національний банк України (НБУ) обговорити з банками та учасниками ринку повернення до єдиного валютного курсу.

"Сьогоднішні обмеження змушують нас зробити різні курси - за операціями у застосунку та операціями ФОП, курс він може відрізнятися більш ніж на 1% від курсу НБУ, а за картковими трансакціями та обміном у відділеннях (...) може. Я все-таки прошу НБУ подивитися на цю ситуацію очима клієнтів та обговорити з банками як зробити так, щоб були і вовки ситі, і вівці цілі", - написав Гороховський у телеграмі в неділю.

За його словами, за підсумками такого запровадження Нацбанку всі чекають, хто з банків перший поставить ринковий курс за картками і від кого всі клієнти перейдуть у банки, які ще не поставили курс.

Гороховський зазначив, що monobank планує видати клієнтам ФОП валютні картки, щоб їм не доводилося продавати валюту за неринковим курсом.

Як повідомлялося, НБУ з 21 травня скасував верхній ліміт як курсу продажу готівкової валюти банками в Україні, так і курсу конвертації гривні в іноземну валюту за їх картками за межами країни. Раніше стеля такого курсу складала зафіксований у перший день війни офіційний курс гривні плюс 10%, або 32,18 грн/$1. Стеля для інших валют розраховувалася за крос-курсом до долара. Водночас на "чорному" ринку, який виник на початку війни після заборони Нацбанку на продаж валюти, курс останніми днями досяг 37-38 грн/$1.

У ПриватБанку до скасування обмежень заявлений курс конвертації становив 32,05 грн/$1. У його конкурента monobank, який також надає послугу віддаленого відкриття картки, курс дорівнював 31,5 грн/$1, а після зняття обмежень піднявся до 32 грн/$1.

Водночас низка банків скористалися скасуванням стелі та суттєво підвищили "карткові" курси. За даними ресурсу Finance.ua, Кредобанк підняв його до 33,5 грн/$1, ТАСкомбанк та банк "Конкорд" – до 36 грн/$1, а Акордбанк – до 36,8 грн/$1.

Курси зазначені без різних комісій, з урахуванням яких реальний курс конвертації деяких банків, наприклад державного Укрексімбанку, перевищував верхню стелю та курси інших банків на кілька гривень.

Державний ПриватБанк повідомив, що збереже курс конвертації гривні в іноземну валюту за його картками за межами країни, який діяв до скасування Національним банком обмежень на верхню межу такого курсу.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

ЄБРР частково покриє ризики Укрсиббанку за новими кредитами на EUR30 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА