15:12 23.05.2022

Законопроєкт про планування та забудову територій з обов'язковими бомбосховищами зареєстровано у ВР

2 хв читати
Законопроєкт про планування та забудову територій з обов'язковими бомбосховищами зареєстровано у ВР

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №7398 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій.

"Це наш спільний із Мінрегіоном законопроєкт", - написала співавторка документа, заступниця голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк у фейсбуці.

Вона зауважила, що війна показала: в Україні мало надійних укриттів. Одночасно значна частина наявних не обладнана евакуаційними виходами, не має доступу до систем водопостачання та водовідведення, не пристосована для зберігання продуктів харчування, не кажучи про можливість захистити населення у разі застосування зброї масового ураження.

"Своїм законопроєктом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій" ініціюємо термінове розгортання в Україні мережі захисних споруд цивільного захисту (бомбосховищ та бомбосховищ у новобудовах), які забезпечуватимуть безпеку громадянам від воєнних злочинів, які чи не щодня вчиняються збройними силами російських терористичних військ", - наголосила Шуляк.

Законопроєкт пропонує обов'язковий розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту у містобудівній документації на регіональному та місцевому рівнях. У разі відсутності цього розділу забороняється затвердження містобудівельної документації.

Проєктна документація на об'єкти, що за класом наслідків належить до об'єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100 фізичних осіб, обов'язково має передбачати розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту + забезпечувати дотримання вимог доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями та іншими маломобільними групами населення.

Як повідомила Шуляк, усі придатні для укриття об'єкти зобов'яжуть за необхідності готувати до прийому населення за 12-годинний термін.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА