11:24 26.05.2022

НБУ поки що збереже поточний фіксований курс

2 хв читати
НБУ поки що збереже поточний фіксований курс

Національний банк України (НБУ) поки що збереже поточний фіксований курс, повідомив заступник голови регулятора Юрій Гелетій.

"Поки що тримаємо все так, як є. Фіксований курс допомагає стримувати темпи зростання цін і задовольняти потреби економіки, яка повільно приходить до тями. Далі стежитимемо за ситуацією на ринку", – зазначив він в інтерв'ю виданню Forbes.ua.

Він додав, що НБУ готовий розглянути відмову від фіксування курсу у разі зменшення невизначеності, пов'язаної з воєнними діями, зокрема завершення гарячої фази війни, а також стабілізації валютних надходжень та покращення ситуації на фінансовому ринку.

Крім того, хоч у довгостроковій перспективі фіксований обмінний курс має більше недоліків, зокрема створює економічні дисбаланси, знижує конкурентоспроможність українських виробників, але необхідний нині, оскільки запобігає паніці, захищає заощадження від девальвації гривні та знижує вартість критичного імпорту, пояснив Гелетій.

"Водночас плаваючий обмінний курс не є самоціллю, це засіб досягнення макрофінансової стабільності", - уточнив заступник голови НБУ.

Як повідомлялося, Національний банк 24 лютого призупинив роботу валютного ринку України, крім продажу валюти, та зафіксував курс на рівні офіційного на той день – 29,2549 грн/$1, що призвело до появи чорного ринку, на якому в перші дні курс сягав 39-40 грн/$1.

Пізніше регулятор дозволив продаж валюти у відділеннях, які перебувають під загрозою захоплення окупантами, за рішенням їх керівництва, а з 21 травня скасував верхній ліміт і курсу продажу готівкової валюти банками в Україні, і курсу конвертації гривні в іноземну валюту за їх картками за межами країни. Раніше стеля такого курсу становила зафіксований у перший день війни офіційний курс гривні плюс 10%, або 32,18 грн/$1. Стелю для інших валют розраховували за крос-курсом до долара.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Арахамія в Лугано: Україні варто разом із партнерами передбачити можливість страхування ризиків для бізнесу під час війни

Чорне море - не єдиний маршрут вивезення зерна з України, потрібно вивчити альтернативи - Джонсон

VODA UA випустить лімітовану партію води для реалізації переважно у сегменті HoReCa

Падіння ВВП України у 2022 р. очікується не менше 35% - прем'єр

Україна з 7 липня відкриває імпорт-експорт електроенергії у напрямку Словаччини

ЄІБ знайде можливість забезпечити інфраструктурні питання України

Луганська декларація передбачає регулярний контроль за прогресом України у відновленні та фінансовими потоками – Кассіс

Новим віцепрезидентом IFC у країнах Європи, Латинської Америки та Карибського басейну призначено Гарсіа Мора

"Нова пошта" запустила послугу відправлення посилок із поштоматів у п'яти містах України

Великі київські девелопери запропонують потенційним покупцям знижки до 25% до вересня – думка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА