Інтерфакс-Україна
17:37 26.05.2022

Україна є надійним транзитером енергоносіїв до Європи, але зацікавлена в перекритті будь-яких фінансових потоків для Росії - Зеркаль

2 хв читати
Україна є надійним транзитером енергоносіїв до Європи, але зацікавлена в перекритті будь-яких фінансових потоків для Росії - Зеркаль

Україна є надійним транзитером енергоносіїв до Європи, але в умовах війни зацікавлена у якнайшвидшому перекритті всіх фінансових джерел для російського агресора, повідомила радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль.

"Угорщина скаржиться на те, що залежить від нафтопроводу "Дружба". Але, по-перше, вона вже відмовлялася від російської нафти, коли у 2019 році вона була забруднена хлором, а по-друге, цей нафтопровід проходить українською територією, а в Україні війна, і наш інтерес у якнайшвидшому перекритті Росії всіх фінансових джерел, що живлять цю війну", - написала вона на своїй сторінці у фейсбуці.

За словами Зеркаль, блокування прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном нафтового ембарго розколює єдність Європи в цьому питанні, а також збільшує ціни на нафту та нафтопродукти, оскільки ринок нервує в умовах такої невизначеності.

"Розумію, що комусь озвучені мною факти сподобались, комусь – не надто. Факти – річ вперта. Але для заспокоєння ситуації слід уточнити, що офіційна позиція міністерства енергетики України з цього приводу незмінна. Україна – надійний транзитер енергоносіїв до Європи", - додала вона.

Зеркаль також нагадала, що ембарго на купівлю російської нафти – не єдиний спосіб позбавити росіян мільярдних прибутків.

"Ми чомусь перестали просувати пропозицію України щодо накопичення на окремому ескроу-рахунку коштів за продаж російських енергоресурсів", - наголосила вона.

Як повідомлялося, транзит нафти територією України трубопровідним транспортом до країн Європи та Білорусі у 2021 році знизився на 3,2% (на 427,2 тис. тонн) порівняно з 2020 роком – до 12 млн 724,8 тис. тонн. Зокрема, транзит у напрямку Будковець (Словаччина) становив 8 млн 594,3 тис. тонн (+1,6% проти 2020-го), Фенешлітке (Угорщина) – 3 млн 411,5 тис. тонн (-10,6%), Мозиря (Білорусь) – 719 тис. тонн (-18,2%).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Темпи експорту зерна на початку 2025/26 МР у 12 разів нижчі, ніж торік

"Київміськбуд" проведе додаткову емісію акцій з 1 жовтня для залучення 2,56 млрд грн

Ціни на первинному ринку житла Одеси у першому півріччі зросли на 19% – "ЛУН"

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА