Інтерфакс-Україна
19:25 30.05.2022

Польща запропонує Україну для вступу до МЕА

1 хв читати
Польща запропонує Україну для вступу до МЕА

Варшава має намір запропонувати Україну для вступу до Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) на найближчій зустрічі організації в Парижі, повідомила міністр клімату та довкілля Польщі Анна Москва в інтерв'ю виданню BiznesAlert.

"Польща хоче представити Україну Міжнародному енергетичному агентству на наступній зустрічі в Парижі. Для початку, ми хотіли б повідомити про неї як спостерігача. У нас вже є підтримка голови МЕА (Фатіха Біроля - ІФ)", - повідомила Москва.

Вона зазначила, що наразі Польща веде переговори щодо імпорту електроенергії з України.

Міністр також повідомила, що республіка продовжує постачання нафтопродуктів до України, проте вже на комерційній основі.

"На початку війни і після бомбардувань НПЗ ми відправляли паливо безоплатно. Зараз це комерційне постачання Orlen, яке потребує великих логістичних витрат", - повідомила міністр.

МЕА було створено країнами ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) у 1974 році для допомоги в координації колективного реагування на серйозні перебої у постачанні нафти.

Державами-учасницями є США, Велика Британія, Австралія, Австрія, Японія, Південна Корея, Бельгія, Канада, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, Італія, Литва, Люксембург, Мексика, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Нідерланди, Туреччина. Асоційовані члени МЕА – Аргентина, Бразилія, Китай, Єгипет, Індія, Індонезія, Марокко, Сінгапур, ПАР, Таїланд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ підвищив порогове значення заборгованості для даних з кредитреєстру до 86,47 тис. грн

Держбанк організував з 5 банками консорціумний кредит на 21,5 млрд грн для підприємства ОПК під держгарантію

"Укрнафта" завершила ребрединг колишніх АЗК Shell

Ліцензування "Ростехнадзором" блоку ЗАЕС нікчемне і не несе правових наслідків – Міненерго

Світовий банк позичив Україні $196,3 млн під гарантії Японії за проєктом SURGE зміцнення фіскального управління

Громади затвердили 97% місцевих бюджетів на 2026 рік

Імпорт е/е в Україну збільшився удвічі завдяки падінню цін в країнах ЄС на різдвяні канікули – очільник "Укренерго"

НБУ оновив вимоги до внутрішнього аудиту на страховому, платіжному ринках та на ринку кредитних спілок

Perfect Group у 2025р ввела в експлуатацію понад 60 тис. кв. м житла

Аграрії в сезоні-2025 виконали прогноз по збору зернових культур на 94%, олійних – на 97,7%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА