Інтерфакс-Україна
15:19 01.06.2022

Військовий бюджет становить три чверті бюджету України - глава Мінфіну

2 хв читати
Військовий бюджет становить три чверті бюджету України - глава Мінфіну

Щомісячні видатки України в період війни перевищують 200 млрд грн, левова частка коштів йде на армію та військові потреби, тоді як за рахунок податків бюджет отримує 54-56 млрд грн, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

"Військовий бюджет становить три чверті всього бюджету України, тож і видатки здійснюємо приблизно в такому обсязі", - сказав він в інтерв'ю mind.ua.

Марченко уточнив, що у квітні видатки держбюджету становлять 206 млрд грн, із яких виплати на внутрішньо-переміщених осіб та продовольчі програми становлять близько 14-15 млрд грн.

"У травні цифра буде більшою - десь 16-17 млрд грн. Якщо говорити про видатки на соцзахист у середньому - це 34 млрд грн, на освіту та медицину - 31 млрд грн, зарплата у бюджетній сфері - 5 млрд грн", - пояснив міністр.

Він додав, що уряд уже декілька разів здійснював секвестри та скоротив видатки держбюджету на 180 млрд грн: майже повністю скорочено капітальні видатки - 72 млрд грн, зменшено оплату праці працівників бюджетних установ на 20 млрд грн, видатки на соцзахист - на 22 млрд грн, інші видатки - на 40 млрд грн.

"Далі скорочувати вже нема куди", - констатував Марченко.

Говорячи про можливі видатки на відновлення, він повідомив, що поки що може йтися лише про критичну інфраструктуру деокупованих територій.

"А про широке відновлення варто говорити, зокрема з нашими партнерами, напевно, вже після перемоги. Звісно, ми і сьогодні про це говоримо, але програма може стартувати лише тоді, коли припиняться воєнні дії на нашій території", - сказав міністр.

На його думку, можливості підтримки бізнесу у бюджеті за рахунок держави, крім створення умов для пільгового кредитування, наразі відсутні.

"Наразі за рахунок податків ми збираємо 54-56 млрд грн, і цими коштами покриваємо лише 1/3 потреб наших видатків. Звісно, таке становище вимушене, адже ми боремося, і наші міжнародні партнери це розуміють і готові до нас прислухатися. Проте, рано чи пізно ми маємо увійти в баланс", - наголосив глава Мінфіну.

Він ще раз заявив свою позицію, що не є прихильником зміни податкового режиму у будь-якому вигляді - ні щодо послаблення, ні щодо посилення.

"Вважаю, що податкова система має бути стабільною - і всі ті зміни, які є у нас на сьогодні, мають повернутися до тих, що функціонували до 24 лютого 2022 року", - заявив Марченко.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бюджетна декларація допускає зростання мінімальної зарплати до 10 тис. грн в 2028р.

Бюджетна декларація на 2026-2028рр передбачає за базовим сценарієм поступове скорочення видатків держбюджету на безпеку і оборону

Наступний перегляд програми з МВФ за пропозицією України відбудеться у грудні-2025 замість серпня-вересня

ДПС за 6міс.-2025 перевиконала план надходжень до держбюджету на 10,4% - в.о. голови Карнаух

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

Доходи загального фонду держбюджету в червні-2025 зросли на 63,4% до червня-2024 завдяки дивідендам та ERA

Частка NPL у банківському секторі у червні скоротилась до 27,9% - НБУ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

НБУ обмежив двом КС окремі види фінансових послуг до кінця року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА