Інтерфакс-Україна
16:27 06.06.2022

Українські банки можуть стати фінансовим містком до майбутнього зовнішнього фінансування

2 хв читати
Українські банки можуть стати фінансовим містком до майбутнього зовнішнього фінансування

Уряду та Національному банку України спільно з банками варто розробити "бридж"-програми підтримки бізнесу з урахуванням надходження в майбутньому значного зовнішнього фінансування, однак так, щоб цю підтримку надавали вже зараз, вважає ексміністр фінансів Болгарії Симеон Дянков, який має також значний досвід роботи у Світовому банку та ЄБРР.

"Якщо чекати на допомогу ЄБРР, IFC, Європейського інвестбанку - минуть місяці, тоді як українські банки вже готові, ми готові. Українські банки можуть стати фінансовим містком до майбутнього зовнішнього фінансування", - сказав Дянков, якому в середині квітня було передано право голосу за мажоритарним пакетом Альфа-Банку Україна, в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Експерт пояснив, що на нинішньому етапі ЄБРР, IFC, Європейський інвестбанк та інші подібні міжнародні інституції не можуть розпочати фінансування в Україні, бо вони просто не мають розуміння, які активи працюють, які ні. "Я працював і у Світовому банку, і в ЄБРР був головою наглядової ради. Їм просто потрібен час зрозуміти, на що конкретно йдуть гроші", – додав він.

Натомість, вважає довірена особа Альфа-Банку Україна, українські банки знають, які корпоративні клієнти де і як працюють, як постраждали. "Наприклад, ми знаємо, що на початку війни клієнти пережили шок, було дуже важко, але станом на минулий тиждень уже 70% наших корпоративних активів повернулися до нормальної роботи з банком – кредитний портфель обслуговується, включно з відсотками, і погашається основний борг", – зазначив Дянков.

На його думку, програма розвитку в корпоративній сфері в Україні вже можлива, і її необхідно запускати вже зараз, не чекаючи на ЄБРР та інші подібні МФО.

"Тож було б добре з боку уряду та Національного банку якимось чином допомогти приватному бізнесу зараз, знаючи, що за кілька місяців прийде міжнародна допомога", - вважає ексміністр фінансів.

Водночас він висловився проти націоналізації банків або значної докапіталізації держбанків, наголосивши, що в період війни держава має важливіші завдання, а більшість українських банків, зокрема приватні, достатньо капіталізовані.

Говорячи про післявоєнне відновлення Дянков також наголосив, що українські банки стануть найкращим каналом розподілу зовнішньої допомоги економіці, і це спрацювало під час Східноазійської кризи наприкінці 90-х минулого століття, а потім у Турецьку кризу 2001-2002 рр.

"Українські банки – це і є механізм, через який фінансування ЄБРР, IFC може надійти до приватного бізнесу. Іншого механізму немає. Якщо ми очікуємо, що ЄБРР одразу інвестуватиме в 100-200 або більше українських підприємств, – цього просто не вийде, тому що вони по-іншому працюють. Вони не мають таких знань і можливостей. Це завдання українських банків. Знання там вже є", – пояснив експерт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА