Інтерфакс-Україна
07:08 08.06.2022

Транзит газу з Польщі до Угорщини через Україну сягнув 3 млн куб. м газу на добу

1 хв читати
Транзит газу з Польщі до Угорщини через Україну сягнув 3 млн куб. м газу на добу

Транзит природного газу через Україну з Польщі до Угорщини сягнув 3 млн куб. м за добу, повідомив голова "Оператор ГТС України" Сергій Макогон на своїй сторінці у фейсбуці.

У середині травня цього року він зазначав, що Україна забезпечує транзит із Польщі до Угорщини обсягом понад 1 млн куб. м газу на добу.

"Україна стає важливим транспортним газовим хабом для країн Східної та Південної Європи", - написав тоді Макогон.

Як повідомлялося, транзит російського природного газу через ГТС України у 2021 році становив 41,6 млрд куб. м, або близько 114 млн куб. м на добу, що на 25,4% менше, ніж 2020-го (55,8 млрд куб. м). Загалом потужності української ГТС у 2021 році були використані менш ніж на 30%.

Наразі транзит російського газу впав до 40 млн куб. м на добу через скорочення постачання російською стороною. При цьому українська сторона наполягає, що оплата, як і раніше, повинна здійснюватися виходячи з розрахункового обсягу транспортування довгострокового договору – 109 млн куб. м на добу за правилом "качай або плати". "Нафтогаз України" заявив, що тепер недоотримує від "Газпрому" оплату за транзит і готує звернення до арбітражу.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄБРР через зміни у статут може заблокувати "Укренерго" EUR141 млн та вимагати дострокової сплати EUR533 млн – член енергокомітету

Канада продовжила на рік безмитний режим для товарів з України

Відміна ATM у торгівлі з ЄС зачіпає 17 тарифних квот, Україна сподівається вирішити проблему днями – Свириденко

НБУ оштрафував "НоваПей" на 90,7 млн грн, ТАСкомбанк на 11 млн грн та "ПрофітГід" на 6,4 млн грн

Сума наданих енергокредитів у травні зменшилась у 5 разів, а сума схвалених зросла у 13,5 разів – НБУ

НБУ чекає від уряду додаткові аргументи подовження валютних розрахунків за групою товарів до 270 днів

Зміна статутів ОГТСУ та "Укренерго" спрямована на посилення позицій керівників компаній перед НР – Галущенко

Дефіцит жита і подорожчання житнього хлібу в 2025/2026 МР буде 100% – галузева асоціація

Мінагрополітики не обмежуватиме експорт олійних культур заради завантаження переробних підприємств – міністр агрополітики

Надходження до місцевих бюджетів по ПДФО зросли на 20%, по акцизному податку - на 38% - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА