Інтерфакс-Україна
14:32 21.06.2022

Війна ставить під загрозу значну частину іпотечного портфеля - НБУ

1 хв читати
Війна ставить під загрозу значну частину іпотечного портфеля - НБУ

Руйнування житла та погіршення платоспроможності населення внаслідок війни ставить під загрозу значну частину іпотечного портфеля, особливо у тимчасово окупованих областях, зазначив Нацбанк України у звіті про фінансову стабільність.

Згідно зі звітом, у зоні найбільшого ризику кредити, видані у тимчасово окупованих областях та на територіях, де точаться активні бойові дії. За даними НБУ, їхня частка становить 13% від загального обсягу іпотеки, виданої за попередні два роки, або 1,7 млрд грн.

НБУ зазначає: позичальникам із проблемними кредитами, закладене майно за якими зруйноване або пошкоджене, будуть необхідні механізми реструктуризації та компенсації збитків для відновлення старого чи придбання нового житла.

"Втрат за іпотечним портфелем не повинні зазнавати лише банки. Вони мають бути враховані під час розробки механізму компенсації збитків України", – наголошується у звіті.

Станом на кінець травня з початку повномасштабної війни пошкоджено 44 млн кв. м житла, що еквівалентно сумі $39,4 млрд, наводить Нацбанк дані Київської школи економки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Видатки загального фонду держбюджету у жовтні-2025 зросли на 10,7% до жовтня-2024 - Мінфін

Ощадбанк продовжив строк дії платіжних карток до 30 червня 2026 року

Чистий прибуток банків України за 9 міс.-2025 року зріс на 1,9% – до 119,4 млрд грн

Трамп поки що не має наміру скасовувати санкції проти нафтових компаній із РФ

Україна наразі не експортує е/е після значних пошкоджень ТЕС і ГЕС ворожими атаками – Міненерго

Вступ в ЄС відкриває для бізнесу доступ до фінансування, але й несе ризики, - топменеджер "Метінвесту"

МВФ відзначає прогрес у реформі Держмитслужби, рекомендує оновити політику ротації і KPI митного оформлення

"Фокстрот" вводить опцію післяоплати під час отримання для доставки з Uklon Delivery

Українські акції, облігації та ВВП-варанти подорожчали на новинах про новий мирний план

ТОВ "Три О" оскаржує державну реєстрацію ТОК Gulliver за АТ "Ощадбанк" і АТ "Укрексімбанк"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА