17:20 21.06.2022

"Метінвест" застерігає споживачів від придбання вкраденого росіянами українського металу

3 хв читати
"Метінвест" застерігає споживачів від придбання вкраденого росіянами українського металу

Гірничо-металургійна група "Метінвест" звернулася до споживачів із проханням не купувати вкрадену росіянами з порту Маріуполя металопродукцію виробництва Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча (ММК ім. Ілліча) та комбінату "Азов".

Згідно з інформацією компанії у вівторок, відповідні листи було надіслано всім портам, клієнтам та партнерам від імені генерального директора ММК ім. Ілліча Тараса Шевченка та генерального директора "Азовсталі" Енвера Цкітішвілі.

Наголошується, що в перший день війни в Маріупольському морському торговому порту залишалося понад 234 тисячі тонн металопродукції, виробленої на ММК ім. Ілліча та "Азовсталі". Через російську окупацію Маріуполя комбінати не можуть експортувати цю продукцію законним покупцям в Іспанії, Італії, Бельгії, Греції, Португалії, Туреччині, Іраку та Єгипту.

Підприємства "Метінвесту" заявляють про високу ймовірність розкрадання та контрабанди української металопродукції, враховуючи завантаження металу на судно РМ-3 російською компанією "УК "Ріка-Море". Комбінати акцентують увагу на відсутності будь-якої співпраці чи координації з представниками країни-агресора або ж її окупаційною адміністрацією, причетною до вивезення металу до РФ.

ММК ім. Ілліча та "Азовсталь" наголошують, що за міжнародним та українським законодавством збройне захоплення торгових суден, що перебували в акваторії маріупольського порту, а також української продукції, мають усі ознаки бандитизму чи пограбування. Підприємства просять усіх потенційних покупців відхиляти будь-які пропозиції, пов'язані із вкраденою металопродукцією, оскільки її покупка не вважатиметься добросовісною.

При цьому підприємства закликають покупців ретельно розглядати кожну угоду щодо будь-якої металопродукції сумнівного походження, особливо з тимчасово окупованих Маріуполя, Херсона, Севастополя або з російських Таганрога, Туапсе, Ростова-на-Дону, Новоросійська, які не постачали такої продукції раніше. Портам – ретельно перевіряти чинність супровідних документів та походження всієї металопродукції із цих міст.

Необхідно також перевіряти сертифікати походження та супровідні документи на металопродукцію із зазначених міст; відхиляти підозрілі угоди з російськими компаніями, пов'язаними з постачанням металопродукції, що походить із зазначених міст; повідомляти "Метінвесту" про всі комерційні пропозиції щодо будь-якої металопродукції сумнівного походження.

У пресрелізі нагадується, що в середині червня поточного року ММК ім. Ілліча групи "Метінвест" звернувся до Кабінету Міністрів та Офісу президента України з проханням накласти персональні санкції на російських резидентів, які незаконно захоплюють та перепродають український метал.

Наприкінці травня "Метінвест" повідомив про високий ризик піратства з боку Російської Федерації, а також крадіжки та незаконне вивезення з порту Маріуполя металопродукції, що належить групі.

"Метінвест" докладає всіх можливих законних зусиль для притягнення всіх винних осіб та їхніх спільників до суворої юридичної відповідальності, наголошується в інформації компанії.

"Метінвест" є вертикально інтегрованою групою з видобувних та металургійних підприємств. Його підприємства розташовані в Україні – у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Дніпропетровській областях, у країнах Європи. Зокрема, у Болгарії розташовано завод Promet Steel потужністю 500 тис. тонн металопрокату на рік, в Італії – Metinvest Trametal та Ferriera Valsider сумарною потужністю 1,2 млн тонн на рік. У Великій Британії компанії належить завод Spartan UK, який може випускати 200 тис. тонн сталевого прокату на рік.

Основними акціонерами "Метінвесту" є група СКМ (71,25%) Ріната Ахметова та "Смарт-холдинг" (23,75%) Вадима Новинського, які спільно управляють компанією.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Угорщина наполягає на гарантіях щодо переговорів про транзит газу через Україну

Експорт української пшениці пожвавився, ціни на внутрішньому ринку не відстають від світових - аналітики

Для понад 10 млн громадян пенсії підвищаться на 11,5% в результаті індексації з 1 березня – Шмигаль

Кредитний портфель банку "Кредит Дніпро" у 2024р збільшився вдвічі – голова правління

Загальні втрати агросектору від вторгнення РФ оцінюються в $80 млрд – міністр агрополітики

Аеропорт Кишинева у 2025 р. планує зростання пасажиропотоку на 21%

Рішення щодо перспектив автономних торговельних заходів прийматиметься з урахуванням ситуації в Україні – польський міністр

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

Близько 800 виробників працюють над інноваціями в галузі оборони

Shell повідомила про зростання світового ринку ЗПГ у 2024 році всього на 3 млн тонн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА