Інтерфакс-Україна
15:23 01.07.2022

Єврокомісія скасовує мита та ПДВ на ввезення життєво важливих товарів для українців

1 хв читати
Єврокомісія скасовує мита та ПДВ на ввезення життєво важливих товарів для українців

Європейська Комісія ухвалила рішення, що дозволяє державам-членам тимчасово скасовувати мита та ПДВ на ввезення з третіх країн продуктів харчування, ковдр, наметів, електрогенераторів та іншого життєво важливого обладнання, призначеного для українців, які постраждали від війни.

"Війна проти України завдала невимовних страждань, але також продемонструвала всю глибину солідарності ЄС. Цей захід допоможе державам-членам прийти на допомогу українцям і в ЄС, і в їхній рідній країні, полегшивши доставку життєво важливих гуманітарних вантажів. Це абсолютно правильно", - сказав комісар з економіки Паоло Джентілоні, йдеться у пресрелізі на сайті Єврокомісії у п'ятницю.

Цей захід, запитаний державами-членами, застосовуватиметься заднім числом з 24 лютого 2022 року і діятиме до 31 грудня 2022 року.

Звільнення від сплати мита та ПДВ поширюється на товари, що їх ввозять державні організації (державні органи та органи публічного права, зокрема лікарні, урядові організації, регіональні уряди, комуни/міста тощо), благодійні чи філантропічні організації, затверджені компетентними органами держав-членів.

За оцінками, внаслідок неспровокованого та невиправданого вторгнення Росії в Україну понад 14 млн осіб, або 30% населення України було переміщено. Понад 6,2 млн українців вирушили до ЄС і майже 8 млн були змушені виїхати зі своїх осель, але залишилися в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Центренерго" планує завершити 2025 рік приблизно з 4,5 млрд грн чистого прибутку – голова наглядової ради

Центр Gen.Hope відновлення українських дітей знайшов перші $7 млн у канадських та британських донорів

Україна отримала $125,2 млн за проєктами Світового банку LEARN та THRIVE на освіту та охорону здоров’я

Кредиту ЄС EUR90 млрд недостатньо, треба далі працювати над репараційним кредитом – Марченко до країн G7

Кабмін розподілив понад 460 млн грн на автономне енергоживлення та розрахунки за комунальні послуги для закладів освіти

НКРЕКП вперше з 2021р. підвищила тарифи операторів газорозподільних мереж на 2026р. для непобутових споживачів

Зміни програми пільгової іпотеки "єОселя" у 2026 році зроблять її більш доступною – думка

Індекс відновлення ділової активності бізнесу в Україні у листопаді впав до нуля - опитування ІЕД

КЗРК та "ДТЕК Дніпровські електромережі" підписали мирову угоду по боргу 91,4 млн грн

НБУ: малим держбанкам, що порушують вимоги до капіталу, слід підвищувати ефективність і мати план дій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА