07:16 05.07.2022

За тиждень аукціонів із доступу перетину для експорту 100 МВт електроенергії до Румунії його ціна перевищила 100 млн грн

2 хв читати
За тиждень аукціонів із доступу перетину для експорту 100 МВт електроенергії до Румунії його ціна перевищила 100 млн грн

За сім днів добових аукціонів НЕК "Укренерго" з розподілу доступу до перетину для експорту електроенергії до Румунії ціна перетину зросла до 106 млн грн.

Згідно з результатами аукціону на 6 липня, сьомий день після відкриття експорту до Румунії, вісім переможців аукціону, які розділили добовий перетин, мають сплатити загалом 19,8 млн грн.

Найвищою ціною перетину на цьому аукціоні була ціна на 23:00 – 10,9 грн тис. грн/МВт-год, який розділили "ДТЕК Західенерго" (на 60 МВт-год), "Нові технології 3000" (на 15 МВт-год), "ЕРУ Трейдінг" (на 14 МВт-год), "Енергоатом" (на 10 МВт-год) та "Смарт Трейд Енерджі" (на 1 МВт-год). Абсолютним рекордом тижня поки що залишається ціна 11,67 тис. грн/МВт-год. Одночасно експерти зазначають, що трейдери за багатьма позиціями готові платити за перетин суттєво вище за ціну продажу ресурсу в Румунії на ці години.

Загалом цього разу, як і на попередніх торгах, більше ніж половину добової потужності викупила "ДТЕК "Західенерго" (для експорту загалом 1377 МВт-год із можливих за добу 2400 МВт-год).

"Ле Трейдінг" Україна викупила перетин для експорту 281 МВт-год, "ЕРУ Трейдінг" - на 220 МВт-год, "Енергоатом" - на 239 МВт-год (вчора було лише 30 МВт-год), "Нові технології 3000" - на 198 МВт-год, "Некстрейд" - на 45 МВт-год, "Смарт Трейд Енерджі" - на 24 МВт-год та "ДЕ Трейдинг" - на 16 МВт-год.

Вкотре безрезультатно брала участь в аукціоні державна "Укргідроенерго".

У цьому аукціоні також нічого не викупили "Артлекс-Енерджі" та "Укр Газ Ресурс".

З Румунії на 6 липня перетин не резервували.

Перетин до Польщі продовжує викуповувати на добових аукціонах на додаток до викуплених 147 МВт потужності на місячному аукціоні "ДТЕК Західенерго" – на 6 липня по 65 МВт щогодини (1560 МВт-год за добу).

Добовий перетин до Молдови на 6 липня за вчорашнім сценарієм розділили "Енергоатом", який викупив перетин для експорту 9,4 МВт-год за добу та "Укргідроенерго" – на 2400 МВт-год за добу. Ще по 1 МВт на кожну годину (загалом 24 МВт-год) викупило "Енерджі Лаб Україна", яке до цього не брало участі в торгах.

Ціна перетину на всіх аукціонах, окрім експорту до Румунії, дорівнює 0 грн/МВт-год.

Як повідомлялося, імпорт-експорт е/е до Румунії на 100 МВт стартував із 30 червня. Кількість переможців аукціонів коливається від 5 до 9 учасників.

27 червня ENTSO-E погодило початок комерційного експорту перших 100 МВт до Європи. Спочатку ресурс поставлятимуть до Румунії, потім буде відкрито напрямки Словаччини та Угорщини, але загалом потужність для експорту становить 100 МВт. За місяць "Укренерго" очікує збільшення експорту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нацбанк дозволив банкам купувати готівкову валюту і валюту за картками дешевше офіційного курсу

"Слуга народу" пропонує збільшити видатки держбюджету ще на 270 млрд грн за рахунок внутрішніх позик - законопроєкт

Шмигаль про пріоритети держбюджету-2023: Збереження макрофінансової стабільності, фінансування збройних сил та підтримка людей

ЗАЕС у разі продовження російських обстрілів може перейти в режим блекауту – глава "Енергоатому"

Німеччина підтримує надання Україні макрофінансової допомоги від ЄС та створення нової спецпрограми з МВФ - міністр Лінднер

Відшкодування ПДВ у липні було заблоковано Держказначейством, але і з його урахуванням зумовлене детенізацією зростання доходів бюджету вражає – Гетманцев

Ахметов як фізична особа у 2022 році заплатив близько 1,8 млрд грн податків

Доходи РФ від експорту енергоносіїв подвоїлися, Європа має запровадити на них повне ембарго – радник президента Устенко

Затребуваним форматом будуть торговельні центри площею до 12 тис. кв.м - думка

Депозитарій НБУ відновлює операції з ОВДП і пожвавить вторинний ринок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА