13:30 06.07.2022

ГТС України готова до роботи в умовах "нульового" транзиту – голова ОГТСУ

1 хв читати
ГТС України готова до роботи в умовах "нульового" транзиту – голова ОГТСУ

Газотранспортна система (ГТС) України готова до роботи в умовах "нульового" транзиту, повідомив голова "Оператора ГТС України" Сергій Макогон.

"Ми завжди готувалися до сценарію "нульового" транзиту, оскільки ми вже мали прецеденти і в 2006 і 2009 роках, коли росіяни закривали крани на своїй території. Наша система може працювати без транзиту. Так, це буде нестандартний, непроєктний режим, але ми до цього готувалися", - сказав він на брифінгу у медіа-центрі "Україна" у середу.

За словами Макогона, оператор також має плани щодо масштабної оптимізації системи та її використання в умовах фактичної відсутності транзиту російського газу до Європи.

"Потрібно буде провести дуже масштабну оптимізацію, нам уже буде не потрібна така потужність ГТС. Ми розуміємо: швидше за все, у перспективі трьох-п'яти років Європа повністю відмовиться від російського газу і фактичної потреби транзиту через ГТС України вже не буде", - сказав глава оператора.

Новими напрямами бізнесу із використанням ГТС України Макогон убачає в транспортуванні біометану, виробництво якого з органічної сировини всередині країни в перспективі трьох-п'яти років може становити до 2 млрд куб. м, а також водню та його суміші з метаном.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нацбанк дозволив банкам купувати готівкову валюту і валюту за картками дешевше офіційного курсу

"Слуга народу" пропонує збільшити видатки держбюджету ще на 270 млрд грн за рахунок внутрішніх позик - законопроєкт

Шмигаль про пріоритети держбюджету-2023: Збереження макрофінансової стабільності, фінансування збройних сил та підтримка людей

ЗАЕС у разі продовження російських обстрілів може перейти в режим блекауту – глава "Енергоатому"

Німеччина підтримує надання Україні макрофінансової допомоги від ЄС та створення нової спецпрограми з МВФ - міністр Лінднер

Відшкодування ПДВ у липні було заблоковано Держказначейством, але і з його урахуванням зумовлене детенізацією зростання доходів бюджету вражає – Гетманцев

Ахметов як фізична особа у 2022 році заплатив близько 1,8 млрд грн податків

Доходи РФ від експорту енергоносіїв подвоїлися, Європа має запровадити на них повне ембарго – радник президента Устенко

Затребуваним форматом будуть торговельні центри площею до 12 тис. кв.м - думка

Депозитарій НБУ відновлює операції з ОВДП і пожвавить вторинний ринок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА