Інтерфакс-Україна
20:24 07.07.2022

Населення у червні продало валюти на $207 млн більше, ніж купило, готівковий ринок виріс у чотири рази

2 хв читати
Населення у червні продало валюти на $207 млн більше, ніж купило, готівковий ринок виріс у чотири рази

Обсяги продажу населенням України валюти в червні перевищили обсяги її купівлі на $207,3 млн, що трохи нижче за травневий показник $262,2 млн і квітневий $237,8 млн, повідомив Національний банк України.

Згідно з даними на його сайті, "чистий" продаж, як і раніше, формується за рахунок безготівкової валюти в умовах введеної Нацбанком з початку війни практично повної заборони на її купівлю населенням: у червні обсяги продажу валюти скоротилися до $206,6 млн із $244,1 млн у травні та $252,6 млн у квітні, тоді як обсяги купівлі склали $11,9 млн порівняно з $10,2 млн та $8,6 млн у травні-квітні відповідно.

Водночас на готівковому ринку обсяги операцій у червні підскочили вчетверо завдяки зняттю НБУ стелі на ціну продажу валюти. Якщо у березні-квітні банки реалізували населенню відповідно $72 млн і $62,7 млн, у травні – $216,9 млн, то вже у червні – $865 млн.

Обсяги купівлі валюти у населення на офіційному ринку у червні зросли ще більше – до $852,4 млн із $188,6 млн – у травні, $68,8 млн – у квітні та $71,3 млн – у березні.

Відповідно до цих даних НБУ, обіг на офіційному готівковому валютному ринку в червні вже перевищив 40% довоєнного рівня, тоді як у перші місяці війни після повної заборони він становив менше ніж 5%.

Обсяги продажу безготівкової валюти скоротилися порівняно з довоєнними в середньому в 2-2,5 раза, тоді як обсяги купівлі впали майже на два порядки.

Водночас загалом клієнти банків у червні стали суттєво більше купувати безготівкову валюту, ніж продавати: "чиста" купівля склала $1,678 млрд порівняно з $1,184 млрд у травні та $421,2 млн у квітні.

Загалом з початку цього року населення продало валюти на $497,7 млн більше, ніж купило, тоді як клієнти банків навпаки купили її на $5,7 млрд. більше, ніж продали.

Інтервенції НБУ в червні зросли майже до $4 млрд із $3,4 млрд у травні, $2,2 млрд у квітні, $1,78 млрд у березні, $0,31 млрд у лютому та $1,31 млрд у січні.

У результаті міжнародні резерви України за червень упали на 9% - до $22,76 млрд, а з початку року - на 26,5%, або на $8,18 млрд.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Доступ української аграрної продукції на ринки ЄС обговорили на засіданні Українсько-польської міжурядової комісії

Винороби Європи в шоці від погрози Трампа запровадити мита у 200% на ввезення їхньої продукції

НЕФКО вже завершило 24 проєкти у межах програми “Зелене відновлення України"

Обленерго повідомляють про можливі аварійні ситуації в електромережах внаслідок сильного вітру 13-14 березня

"Хмельницькобленерго" з початку березня отримало від постачальників 3 тис. вимог на відключення е/е споживачам

"Украерорух" в межах проєкту CEF дослідить динаміку обладнання літаків сучасною системою спостереження

Україна і Туреччина домовились збільшити обсяги торгівлі агропродукцією

"Укрфінжитло" вивчає можливість залучення іноземних банків до програми "єОселя"

"Рівнеазот" відновив роботу після вимушеної перерви через нестабільне електропостачання

Середня зарплата українців у лютому-2025 зросла на 2% - Work.ua

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА