Інтерфакс-Україна
21:21 08.07.2022

Грошове утримання військовослужбовців у червні становило майже третину видатків держбюджету України

2 хв читати
Грошове утримання військовослужбовців у червні становило майже третину видатків держбюджету України

Витрати на грошове утримання військовослужбовців у червні цього року становили 75,7 млрд грн, або 32,6% усіх видатків загального фонду держбюджету України (232,4 млрд грн), повідомило Міністерство фінансів.

Згідно з його пресрелізом у п'ятницю, загалом за перше півріччя на ці цілі було направлено 225,8 млрд грн, або 27,8% усіх видатків загального фонду держбюджету.

Міністр оборони Олексій Резніков на конференції Forbes Ukraine у п'ятницю повідомив, що зараз в Україні мобілізовано до 700 тис. осіб до Збройних сил, до Національної гвардії — близько 90 тис., прикордонників — близько 60 тис., Нацполіції — 100 тис. "Понад 1 млн людей зараз захищають Україну", – зазначив він.

Мінфін наголошує, що загалом на оплату праці із нарахуваннями за 6 місяців цього року було направлено 305 млрд грн (37,5% усіх витрат), зокрема у червні 98,7 млрд грн (42,5%), на соціальне забезпечення ( виплату пенсій, допомоги, стипендій) – 175,3 млрд грн (21,6%), зокрема у червні – 50,6 млрд грн (21,8%).

Витрати на обслуговування державного боргу склали за півріччя 62,1 млрд грн (7,6%), зокрема у червні – 11,6 млрд грн (5%), на трансферти місцевим бюджетам –57,6 млрд грн, з них у червні – 19,0 млрд. грн.

Мінфін додав, що одним із основних пріоритетів державної політики, особливо в умовах воєнного стану, залишається медицина, витрати загального фонду держбюджету разом із трансфертами на яку за півріччя здійснено обсягом 82,2 млрд грн, або 85,8% до плану, зокрема у червні – 13,9 млрд гривень (6% від усіх витрат).

Відомство уточнило, що витрати на програму медичних гарантій за січень-червень було здійснено обсягом 74,4 млрд грн (95,5% до плану), зокрема у червні 12,2 млрд грн.

"Це дозволило своєчасно та в повному обсязі виплачувати заробітну плату медичним працівникам у розмірах не менше 20 тис. грн на місяць лікареві та 13,5 тис. грн середньому медичному персоналу", – наводиться коментар заступника міністра фінансів Романа Єрмоличева.

Водночас Мінфін зазначає, що з огляду на те, що більшість установ змогла відновити внесення даних до електронної системи охорони здоров'я та активно наростила кількість наданих медичних послуг, схвалено рішення уряду про повернення з 1 липня оплати за фактично надані медичні послуги. "В окремих регіонах, де з об'єктивних причин це неможливо, зокрема, де ведуться активні бойові дії, буде збережено максимально можливу суму оплат без внесення медичних записів", - зазначило відомство.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА