Інтерфакс-Україна
15:11 12.07.2022

Експорт яєць з України у першому півріччі скоротився на 42% через російську агресію

1 хв читати
Експорт яєць з України у першому півріччі скоротився на 42% через російську агресію

Експорт яєць з України у першому півріччі 2022 року скоротився на 42% порівняно з аналогічним періодом 2021 року – до 228 млн штук, повідомляється на сайті асоціації "Союз птахівників України".

Скорочення обсягів експорту яєць пов'язане з воєнною агресією РФ в Україні, а також зменшенням їхнього виробництва внаслідок тимчасової окупації частини території країни та руйнування росіянами птахівницьких підприємств. Також на експорт цього продукту негативно вплинуло блокування українських морпортів військами РФ та подорожчання логістики.

За даними асоціації, найбільшими імпортерами українських яєць у першому півріччі 2022 року є країни ЄС, Сінгапур, ОАЕ та Ізраїль.

Як повідомлялося з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства, активи у тваринницькій галузі України з початку воєнного вторгнення Росії та до середини травня скоротилися на 10-15%, переважно за рахунок тимчасової окупації частини українських виробничих потужностей країною-агресором.

За даними Людмили Денісової, на той час уповноваженої Верховною Радою з прав людини, у квітні близько 4 млн курей загинуло на птахофабриці "Чорнобаївська" агрохолдингу "Укрлендфармінг" поблизу окупованого с. Чорнобаївка Херсонської області.

Російські окупанти знеструмили та обікрали птахофабрику, яка є одним із найбільших та найсучасніших підприємств Європи з виробництва курячих яєць, та винесли майже всю техніку та особисте майно співробітників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Київміськбуд" проведе додаткову емісію акцій з 1 жовтня для залучення 2,56 млрд грн

Ціни на первинному ринку житла Одеси у першому півріччі зросли на 19% – "ЛУН"

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА