Інтерфакс-Україна
11:51 21.07.2022

Українське зерно експортуватимуть через морпорти "Одеса", "Південний" та "Чорноморськ" - нардеп

2 хв читати
Українське зерно експортуватимуть через морпорти "Одеса", "Південний" та "Чорноморськ" - нардеп

План розблокування експорту зерна з українських морпортів, який обговорюють на чотиристоронніх переговорах між Україною, ООН, Туреччиною та РФ, передбачає відкриття поставок для трьох портів - "Одеси", "Південного" та "Чорноморська".

Про це заявив народний депутат та член української делегації на "зернових" переговорах Рустем Умєров, повідомляється на сайті видання "Суспільне" в середу ввечері.

"Експорт відбуватиметься через три порти: "Одеса", "Південний" та "Чорноморськ", але в майбутньому, сподіваємося, можемо і розширити їх. Усі рекомендації Морських сил, Збройних сил повинні бути дотримані. Є безпечні коридори, маршрути, які ми розробили спільно з військовими, і цими маршрутами будуть проходити всі цивільні судна", - уточнив нардеп.

За його словами, план передбачає, що постачання зерна буде дозволено в усі країни світу.

Він додав, що дотримання правил безпеки контролюватиме моніторингова група під егідою ООН, яка розміщуватиметься в Стамбулі.

"Жодних російських суден у наших акваторіях не повинно бути. Ми не довіряємо їм. Навіть якщо вони підпишуть угоду з ООН. Це країна-агресор, і поки вони не відійдуть до своїх кордонів, їм довіряти не можна. Але стосовно цих коридорів ми розробили механізм, де жодного контролю цих суден у морі не буде. Буде лише моніторингова група працювати зі своїм мандатом, і вони будуть лише перевіряти, щоб у цих суднах не було озброєння", - зазначив нардеп.

Як повідомлялося, на чотиристоронніх переговорах щодо розблокування українських морпортів, які відбулися минулого тижня, учасники домовилися про створення координаційного центру в Стамбулі і досягли згоди щодо системи спільного контролю зерна в портах.

На зустрічі було узгоджено основні технічні питання, як-от спільний контроль у пунктах призначення та гарантування безпеки судноплавства на перевалочних шляхах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Dragon Capital погіршив прогноз зростання ВВП у 2025р до 1,7% і у 2026р до 1% та покращив оцінку курсу гривні

Польща не скасує односторонню заборону на імпорт із України чутливих агротоварів – офіційна заява

Україна в сезоні-2025 скоротила виробництво гречки на 15%, проте підстав для ажіотажу немає – галузева асоціація

Україна нарощує виробництво пшениці дурум, макаронні вироби в 2025р буде на 50% виготовлено з вітчизняної сировини

Dragon Capital погіршив прогноз зростання ВВП України у 2025р. до 1,7% через атаки на критичну інфраструктуру

ЄБРР виділить банку "Львів" гривневий кредит EUR40 млн та гарантії на EUR31,5 млн

Набула чинності оновлена торговельна угода Україна-ЄС

Середньомісячна зарплата в Україні у вересні зросла на 2,7% - Держстат

Голова профільного комітету Ради вважає неможливим розвиток фондового ринку без оновлення НКЦПФР

Очільник фінкомітету Ради наполягатиме на допуску іноземних операторів лотерей на український ринок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА