17:26 25.07.2022

Харківська ТЕЦ-5 виконує та виконуватиме свої зобов'язання щодо постачання тепла, гарячої води та електроенергії - заступник голови правління

3 хв читати
Харківська ТЕЦ-5 виконує та виконуватиме свої зобов'язання щодо постачання тепла, гарячої води та електроенергії - заступник голови правління

ПАТ "ТЕЦ-5" не припиняло працювати та подавати гарячу воду до будинків харків'ян, стверджують на підприємстві.

"ТЕЦ-5 не припиняла працювати і має намір робити це й надалі... 800 будинків продовжують отримувати гарячу воду. Нам вдалося досягти домовленості з "Харківміськгазом". Діалог був непростим, але ми знайшли спільну мову", - наводить пресслужба слова заступника голови правління ПАТ "ТЕЦ-5" Ігоря Орловського.

У пресслужбі ТЕЦ-5 відмовилися уточнити деталі домовленостей із "Харківміськгазом", пославшись на їхній "непублічний характер", і зазначивши, що ТЕЦ-5 має намір поповнювати запаси резервного палива (мазуту), щоб не залежати від постачання газу.

"Домовленості з "Харківміськгазом" досягнуті на рівні керівників і мають непублічний характер, вони стосуються порядку розрахунків із міськгазом. У ТЕЦ-5 запевнили, що газ надходитиме безперервно і таких ситуацій не повториться. Також ТЕЦ-5 продовжує поповнювати запаси резервного палива (мазуту), щоб не залежати від подачі газу", - сказали кореспондентові агентства "Інтерфакс-Україна" у пресслужбі ТЕЦ-5.

За словами Орловського, повідомлення про відключення гарячої води в 800 житлових будинках було направлено до КП "Харківські теплові мережі" після того, як "Харківміськгаз" відмовився постачати газ.

"У липні Харківська ТЕЦ-5 працювала, використовуючи резервне паливо - мазут. Він закінчився, а від "Харківміськгазу" прийшла відмова у відпуску теплоцентралі палива. У зв'язку з цією ситуацією, яка стала для станції аварійною, мало відбутися відключення ТЕЦ. І теплоцентраль, у свою чергу, здійснила необхідний та єдиний можливий крок - повідомила "Харківські теплові мережі" про припинення постачання місту гарячої води", - сказав Орловський.

Він уточнив, що підставою для відмови у постачанні палива стали 75 млн грн, які ТЕЦ-5 заборгувала "Харківміськгазу".

"Ми намагаємося платити контрагентам у міру своїх можливостей. Але вони не такі вже й великі, ці можливості, враховуючи, що "Харківські теплові мережі" заборгували ТЕЦ-5 із кінця минулого року 1,7 млрд грн. При цьому теплоцентраль свої зобов'язання виконувала, постачаючи Харків теплом, гарячою водою, електроенергією", - сказав Орловський.

Він запевнив, що ТЕЦ-5 і надалі має намір виконувати свої зобов'язання.

"Ми продовжуємо сумлінно виконувати команди диспетчерської служби "Харківських теплових мереж". Незважаючи на надскладні зовнішні обставини та фінансові труднощі, ми підготували обладнання до опалювального сезону. В умовах військової агресії робимо все можливе для добробуту громади Харківщини", - сказав Орловський.

Як повідомлялося, 21 липня міський голова Харкова Ігор Терехов виступив за націоналізацію ПАТ "ТЕЦ-5".

"Хочу публічно звернутися насамперед до голови обласної військової адміністрації з пропозицією звернутися до РНБО щодо націоналізації об'єкта ТЕЦ-5, бо це стратегічно важливий об'єкт, який опинився у приватних руках, і ми всі стаємо його заручниками. Я не хочу, щоб харків'яни були заручниками, я не хочу, щоб ми залежали від якогось приватного підприємства", - сказав Терехов.

Підставою для такої заяви стало відключення гарячої води, що відбулося з вини ТЕЦ-5, майже у 800 будинках. За інформацією гендиректора КП "Харківські теплові мережі" (ХТМ) Василя Скопенка, керівництво ТЕЦ-5 поінформувало про відключення лише за добу, знаючи, що ХТМ не зможуть оперативно забезпечити гарячою водою мешканців цих будинків - відповідну котельню виведено в ремонт. За словами Скопенка, через це люди залишаться без гарячої води на 10-12 днів.

Як наголосив Терехов, це не перше невиконання зобов'язань із боку ТЕЦ-5. На його думку, якщо підприємство не буде націоналізоване, такі його дії можуть створити додаткові проблеми під час проходження опалювального сезону.

Як повідомлялося, у 2012 році Харківську ТЕЦ-5 у держави викупило ТОВ "Укрістгаз" (Київ), 100% власником якого є ITONS Holding GmbH (Австрія). Наразі, згідно з даними сайту youcontrol.com.ua, кінцевим бенефіціаром компанії є Рубен Захарян (Щвейцарія).

Харківська ТЕЦ-5 - одна з найбільших в Україні, здатна нести електричне навантаження до 540 МВт та покривати теплове навантаження до 1420 Гкал/год. Забезпечує електроенергією і теплом побутових, промислових та бюджетних споживачів Харкова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CMO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА