16:21 02.08.2022

Виробничі очікування бізнесу покращуються, проте оцінка економічної ситуації та держполітики погіршилася - опитування ІЕД

2 хв читати
Виробничі очікування бізнесу покращуються, проте оцінка економічної ситуації та держполітики погіршилася - опитування ІЕД

Бізнес завдяки покращенню виробничих очікувань планує у найближчі три місяці нарощувати виробництво та збільшити зайнятість, проте його оцінка фінансово-економічної ситуації та державної політики дещо погіршилась.

Такими є результати третього щомісячного опитування Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) 4-14 липня.

"На тлі зниження рівня невизначеності як у середньо-, так і в короткостроковій перспективах виробничі очікування бізнесу покращуються", - наголошується в пресрелізі ІЕД у вівторок.

Згідно з ним, підприємства у перспективі трьох місяців очікують на нові замовлення та збільшення виробничих потужностей. Кількість непрацюючих підприємств зменшилася з 10% у квітні до 3% у липні 2022 року.

Крім цього, у липні кількість підприємств із завантаженістю потужностей на 75-99% зросла вдвічі порівняно з квітнем.

Спостерігається позитивна динаміка очікувань щодо експорту, хоча потенціал до відновлення експорту практично вичерпаний, зазначив також ІЕД.

"Найкраща ситуація зафіксована у деревообробній промисловості, де 82% опитаних підприємств не припиняли експорту. Найбільше постраждали хімічна галузь, виробництво металу та металообробка, машинобудування, де не припиняли експортувати 27%, 36% та 41% опитаних відповідно", - йдеться у документі.

Згідно з ним, виробники продуктів харчування, одягу, взуття відновлюються швидше. Відновлюються запаси сировини, незважаючи на зростання цін, скорочуються заборгованості.

Водночас виробництво будівельних матеріалів за умов війни зазнало найбільшого падіння виробництва: 16% підприємств не працюють.

Водночас результати опитування показують, що піврічні очікування фінансово-економічної ситуації на підприємствах і загальноекономічне середовище, залишаючись оптимістичними, дещо погіршилися.

"Бізнес вимагає чіткіших сигналів від держави за ключовими правилами економічного устрою під час війни. Оцінки держполітики погіршуються: позитивні оцінки переходять у нейтральні", - констатували дослідники.

У щомісячному опитуванні за липень узяли участь 449 компаній, зокрема 402 промислових підприємств (також увійшли ритейл та агро). З кожним місяцем ця кількість зростає. Опитування підприємств із застосуванням підходу до кон'юнктурних досліджень (або Business Tendency Survey) проводилося у 21 області з 27.

Методологія розроблена для оцінки ситуації на "базовому рівні" - суджень та очікувань основних економічних агентів - підприємців та керівників підприємств.

Підприємства порівнювали ситуацію липня 2022 року з червнем 2022 року (там, де це було окремо зазначено) та з довоєнним часом (період до 24 лютого 2022 року). Респонденти давали прогноз на один-два місяці роботи підприємства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ексміністр енергетики Литви Неверович очолив НР "Енергоатома"

Наглядову раду "Енергоатома" очолив ексміністр енергетики Литви Неверович – джерело

"Укрнафта" розпочала комплексну програму буріння на молодому родовищі

Кабмін вирівняв тарифи для споживачів з електроопалювальними установками

Офіційний курс гривні в четвер зміцнився на 9 коп.

ЄБА підтримує відновлення ПДВ за посилки вартістю до EUR150 і наголошує на необхідності безперешкодного імпорту товарів для ЗСУ

НБУ погодив кандидатуру екскерівника Swedbank Бьоркнерта на посаду голови правління ПриватБанку

ДТЕК у 2024 р. понад 20 разів "піднімав" ТЕС із нуля після масованих обстрілів

Страховики наразі не використовують страхову історію клієнта під час розрахунку вартості автоцивілки, але будуть - опитування СК

У межах держкомпенсації в Київській області розміновано 487 га сільгоспземель Інституту картоплярства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА