Інтерфакс-Україна
14:40 03.09.2022

Уряд зробив крок до стягнення активів ексглави МВС Захарченка - Мінекономіки

2 хв читати
Уряд зробив крок до стягнення активів ексглави МВС Захарченка - Мінекономіки

Кабінет Міністрів 2 вересня ухвалив розпорядження, яке дасть змогу стягнути на користь держави майно та активи колишнього міністра внутрішніх справ часів Януковича - Віталія Захарченка, повідомило Міністерство економіки

"Пропонується винести на розгляд РНБО питання застосування санкцій до Захарченка у вигляді блокування активів згідно зі змінами до закону "Про санкції", що набули чинності 24 травня 2022 року", – йдеться в пресрелізі відомства.

Мінекономіки пояснило, що санкції щодо ексглави МВС, зокрема у вигляді блокування активів, тимчасового обмеження права користуватися і розпоряджатися майном, що йому належить, були ухвалені рішенням РНБО від 26 лютого 2021 року згідно із законодавством, чинним на той час. Однак зміни до санкційного законодавства, що набули чинності в травні 2022 року, містять більш потужні та ефективні інструменти застосування санкцій. Зокрема, застосування блокування активів у новій редакції закону "Про санкції" дає змогу Мін'юсту звернутися до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) з поданням про стягнення активів. Також блокування активів може поширюватися не тільки на підсанкційну особу, а й на людей, пов'язаних з нею.

Мінекономіки нагадало, що уряд на засіданні 2 вересня ухвалив також низку інших рішень щодо санкцій, зокрема запропонував РНБО розглянути застосування санкцій проти Російської державної корпорації "Росатом" і пов'язаних з нею близько 350 юридичних і близько 350 фізичних осіб.

Іншим рішенням санкції пропонується запровадити проти 82 фізичних і 52 юридичних осіб, причетних до незаконного поширення освітніх стандартів РФ на тимчасово окупованих територіях України: у списку – вищі навчальні заклади Росії та їхні керівники.

Також уряд запропонував РНБО розглянути застосування санкцій проти 132 фізичних і 172 юридичних осіб РФ і Білорусі, що сприяли широкомасштабній збройній агресії РФ проти України, що беруть участь в організації "схем" обходу санкцій, застосованих США і ЄС, що створюють загрози безпеці України.

Як повідомлялося, ВАКС 1 вересня за позовом Мін'юсту ухвалив перше подібне рішення про стягнення на користь держави майна і активів у рамках нового санкційного законодавства щодо російського бізнесмена Володимира Євтушенкова.

Заступник міністра юстиції Ірина Мудра повідомила агентству "Інтерфакс-Україна", що Мін'юст протягом вересня намагатиметься подати нові позови про стягнення в дохід держави активів Віктора Януковича, Сергія Курченка, Олега Дерипаски та інших підсанкційних осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укренерго" законтрактувало 400 МВт базового навантаження "Енергоатома" до кінця січня

Міненерго доручено розробити програму розвитку когенерації на 2026 рік – Свириденко

Додаткові 911 МВт потужності вивільнені у загальну мережу після перегляду списків критичної інфраструктури – Свириденко

Мінсоцполітики: до 4,7 тис. грн підвищився розмір середньомісячного доходу сім’ї для отримання пільги з оплати ЖКП

Засновник UFuture Хмельницький планує у 2026р. створити навчальний центр в ІП "Біла Церква" і погасити щонайменше $10 млн кредитів

"Інтерпайп" поставив труби для реалізації великого геотермального проєкту у Словаччині

Офіційні курси гривні до долара та євро оновили мінімуми, євро вперше став дорожче 50 грн

НАЛУ підтримує ініціативу уряду щодо нового Трудового кодексу як системну реформу ринку праці

Ринок сільгоспземель 2025 року увійшов у фазу прогнозованої динаміки - Мінекономіки

Веревський через Kapenata Limited купує в "Агро-Регіону" 9 агропідприємств

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА