Інтерфакс-Україна
19:25 19.09.2022

Лондонський арбітраж підтвердив законність bail-in євробондів ПриватБанку під час його націоналізації - банк

2 хв читати
Лондонський арбітраж підтвердив законність bail-in євробондів ПриватБанку під час його націоналізації - банк

Лондонський міжнародний арбітражний суд (LCIA) 13 вересня 2022 року остаточно вирішив арбітражні провадження щодо законності включення єврооблігацій ПриватБанку до процедури bail-in – примусової конвертації зобов'язань за облігаціями в акції з подальшим викупом усіх акцій державою за 1 грн під час націоналізації – на користь банку, повідомляє фінустанова.
"Завдяки успіху в повному захисті від позовних вимог, ПриватБанк був звільнений від будь-яких зобов'язань зі сплати основної суми або будь-якої додаткової сплати відсотків за будь-яким із чотирьох кредитів, щодо яких було проведено процедуру bail-in", – наголошується в пресрелізі банку в понеділок.
Фінустанова наголошує, що всі позовні вимоги до неї були повністю відхилені, що сумарно дало змогу заощадити понад $1 млрд.
Банк нагадав, що з листопада 2017 року був залучений у розпочаті проти нього арбітражні провадження LCIA щодо єврооблігацій, випущених у 2010-му та 2013 році через спеціальну британську компанію (SPV) Credit Finance Plc, яка, у свою чергу, надавала банку кредити.
У грудні 2016 року в рамках націоналізації ПриватБанку за чотирма кредитами Credit Finance Plc на загальну суму $595 млн було проведено процедуру bail-in, у результаті якої за українським законодавством усі зобов'язання банку перед Credit Finance були повністю погашені.
В арбітражних провадженнях позивачі (Credit Finance разом із Madison Pacific Trust, довірчим управителем за облігаціями) заявляли, що процедура bail-in не була чинною відповідно до англійського права як права, яким регулюються кредитні договори та облігації, і що банк залишається зобов'язаним сплатити повністю основну суму та суму нарахованих відсотків.
Банк, у свою чергу, представив дві лінії захисту. Зокрема, у рамках першої йшлося про визнання законності bail-in Банком Англії. У рамках другої кредитні договори не могли бути звернені до примусового виконання за англійським правом, оскільки на них у різних контекстах впливали питання незаконності, пов'язані із колишніми власниками банку та пов'язаними з ними компаніями. Останню лінію захисту арбітражний суд прийняв у червні 2019 року, дозволяючи банку не сплачувати жодних сум за зобов'язаннями з облігацій, пов'язаними з його колишніми власниками. Згодом 4 травня 2021 року Банк Англії оголосив своє рішення про визнання процедури bail-in.
Після цього 3 вересня 2021 року арбітражний суд виніс остаточні арбітражні рішення за арбітражними провадженнями, які передбачали відхилення всіх позовних вимог проти банку та підтвердження, що банк не має жодних зобов'язань з виплати основної суми та відсотків перед позивачами за кредитними договорами.
ПриватБанк у релізі відзначив суттєвий внесок своїх адвокатів та команд зовнішніх юридичних радників Quinn Emanuel та "Астерс" у досягнення цього істотного успіху.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА