Інтерфакс-Україна
21:22 06.10.2022

НБУ включив об'єкти незавершеного будівництва до переліку забезпечення прийнятного для обліку при розрахунку розміру кредитного ризику

1 хв читати
НБУ включив об'єкти незавершеного будівництва до переліку забезпечення прийнятного для обліку при розрахунку розміру кредитного ризику

Національний банк України (НБУ) включив об'єкти незавершеного будівництва та майбутні об'єкти нерухомості до переліку забезпечення прийнятного для обліку при розрахунку розміру кредитного ризику, повідомила пресслужба регулятора у четвер.

Відповідні зміни ухвалено постановою правління НБУ №214 від 5 жовтня, яку оприлюднено на сайті центробанку.

Відповідно до нього, включення зазначених об'єктів до переліку прийнятного забезпечення передбачено протягом трьох років з дня початку виконання будівельних робіт.

Змінами також передбачено умови, за яких банки можуть враховувати вартість об'єктів незавершеного будівництва та майбутніх об'єктів нерухомості при розрахунку розміру кредитного ризику.

Зокрема, поширення на об'єкт незавершеного будівництва/майбутній об'єкт нерухомості дії закону № 2518, дотримання замовником будівництва/девелопером будівництва/управителем ФФБ вимог закону № 2518, наявність реєстрації у Державному реєстрі прав на нерухоме майно спеціального майнового права на об'єкт та здійснення банком регулярного моніторингу своєчасність виконання графіку будівництва об'єкта.

Зазначається, що на початковому етапі облік вартості об'єктів незавершеного будівництва та майбутніх об'єктів нерухомості здійснюватиметься з коефіцієнтом ліквідності забезпечення 0,5, а надалі розмір цього коефіцієнта може змінюватися з урахуванням практичного досвіду банків у роботі з таким видом забезпечення та накопичених статистичних даних.

Крім того, уточнено порядок визначення розрахунку розміру кредитного ризику за іпотечними кредитами боржників, які мешкають на тимчасово окупованих територіях України, зокрема територіях, окупованих після 24 лютого 2022 року.

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Група "Текстиль-Контакт" за роки війни інвестувала у розвиток близько $14,5 млн – власник

Glovo за 7 років в Україні інвестував понад EUR160 млн, в 2025 інвестує EUR25 млн – гендиректорка в Україні

Попит на зарядні станції виріс у 3,5 раза, ціни виросли на 10-20% – "Фокстрот"

ОККО планує запустити свою першу ВЕС Іваничі 147 МВт в кінці 2025 - I кв. 2026 рр. – СЕО

Голова ДПС: Наразі відсутні законодавчі ініціативи щодо збільшення ставок оподаткування основних прибутків

Гендиректор "Філіп Морріс Україна": Через заборону продажу рідин для вейпів "тінь" у сегменті зросла, податкові втрати сягають 5 млрд грн

Тіньовий тютюновий ринок може повернутись до рівня 2024р. через частку податків в ціні

"Укрнафта" дослідила 1330 кв. км площ за 3 роки за допомогою 3D сейсморозвідки

Спрощеною зміною цільового призначення сільгоспземлі скористалось вже 171 підприємство з 14 областей – нардеп

Непокрита потреба у зовнішньому фінансуванні України на 2026-2027 рр. сягає близько $60 млрд – міністр фінансів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА