Інтерфакс-Україна
08:18 22.10.2022

Представники олійножирової галузі просять Мінекономіки збільшити мито на експорт насіння соняшника

2 хв читати
Представники олійножирової галузі просять Мінекономіки збільшити мито на експорт насіння соняшника

Представники олійножирової галузі України просять Міністерство економіки України про збільшення мита на експорт насіння соняшнику до 10% з 3,5%, це дозволить переробляти їх усередині країни в більш високомаржинальну олію, особливо в умовах скорочення врожаю олійних у 2022 році через агресію РФ.

Пропозицію створити робочу групу між міністерством та профільною асоціацією "Укроліяпром" для вирішення відповідного питання висловив її представник Станіслав Таршин, бенефіціар компанії "ГрадОлія".

"Ми розуміємо, що валовий збір соняшнику цього року буде на 30% меншим порівняно із минулим роком, не 16 млн тонн, а 9-10 млн тонн. Можете вважати, що від початку війни вже експортували 1,7 млн тонн, і не менше ще вивезуть у майбутньому. Ми знову залишимося без робочих місць, без надходження валюти та іншого", – наголосив він під час панельної дискусії із міністром економіки Юлією Свириденко на бізнес-форумі "Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади: виклики воєнного часу" у Києві в п’ятницю.

Він наголосив, що олійножирова галузь країни може зіткнутися з нестачею сировини для виробництва соняшникової олії внаслідок меншого врожаю соняшнику в Україні в 2022 році через російське вторгнення та тимчасову окупацію частини її території. Це може призвести до недозавантаженості підприємств галузі, скорочення надходження валюти від продажу олії за кордон, а також закриття підприємств і зростання безробіття в країні.

Для недопущення такого розвитку подій Таршин запропонував встановити мито на вивіз із країни насіння соняшнику в розмірі 10% замість нинішніх 3,5%.

Крім того, представник "Укроліяпрому" закликав міністра економіки стимулювати в Україні глибоку переробку соняшникової олії, що містить її очищення та фасування перед продажем за кордон.

"Нам би слід скоротити експорт сирої соняшникової олії (на користь переробленої – ІФ-У). Багатьом здається, що якщо ми експортуємо не соняшник, а сиру олію, то це кінцева продукція. Це велика помилка – така олія є сировиною, яка згодом переробляється багатьма країнами світу. Ми експортуємо 6-6,5 млн тонн щороку, а у нас лише 0,5 млн тонн з’їдається в країні", – уточнив Таршин.

За його словами, щоб наростити глибоку переробку соняшникової олії на 50% нинішнього рівня, в Україні потрібно побудувати близько 20 підприємств цього профілю, це додатково створить у країні десятки тисяч робочих місць.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА