Інтерфакс-Україна
07:59 02.11.2022

"Укренерго" просить збільшити ліміт імпорту електроенергії з ЄС у 2-3 рази

2 хв читати
"Укренерго" просить збільшити ліміт імпорту електроенергії з ЄС у 2-3 рази

Україна в умовах російського обстрілу енергетичної інфраструктури хотіла б мати потенційну можливість імпорту з ЄС значного обсягу електроенергії – 1000-1500 МВт, повідомив голова НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький на зустрічі з єврокомісаром з питань енергетики Кадрі Сімсон.

"Наразі 500 МВт – це максимальний ліміт імпорту електроенергії з Європи в Україну. Ми хотіли б, щоб цей обсяг був значно більшим – близько 1000-1500 МВт", – сказав він, коментуючи підсумки зустрічі під час Національного телемарафону.

За його словами, за такого підвищення ліміту Україна потенційно могла б, у разі необхідності, імпортувати електроенергію з європейських країн.

Кудрицький також повідомив, що Україна потребує допомоги для заміни пошкодженого російським обстрілом обладнання підстанцій, тому він попросив про координацію такої допомоги з боку Євросоюзу.

Голова "Укренерго" зазначив, що єврокомісар Сімсон була однією з ключових фігур, яка допомогла у березні цього року поєднати українську енергосистему з європейською.

Як повідомлялося, комерційний експорт української електроенергії, який стартував наприкінці червня зі 100 МВт до Румунії, було зупинено з 11 жовтня для стабілізації власної енергосистеми через масовані удари російських військ по енергосистемі України 10 жовтня. На цей час потужність перетину зросла до 300 МВт – по 150 МВт у Румунію та Словаччину. Також близько 220 МВт експортувалося до Польщі та Молдови на різному рівні потужності.

Кудрицький 24 жовтня повідомив, що європейська мережа операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E збільшила потужність комерційних обмінів між Україною та Європою до 400 МВт для експорту та до 500 МВт для імпорту ресурсу (за даними НЕК було по 300 МВт в обох напрямках). Тоді він зазначив, що Україна ще не розпочала імпорт електроенергії, але технічна можливість для цього є, як і можливість запиту аварійної допомоги з ЄС.

У другій половині жовтня українські трейдери ТОВ "Д. Трейдінг", ТОВ "ЕРУ" та держтрейдер АТ "Енергетична компанія України" ("ЕКУ") почали тестувати можливості імпорту електроенергії, бронюючи невелику потужність перетину - по кілька МВт, в окремих випадках - 35-50 МВт.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА