Інтерфакс-Україна
19:32 17.11.2022

Україна наприкінці десятиліття може наростити щорічний урожай до 130-150 млн тонн - гендиректор "Кернела"

2 хв читати
Україна наприкінці десятиліття може наростити щорічний урожай до 130-150 млн тонн - гендиректор "Кернела"

Російська збройна агресія проти України та тимчасова окупація частини її територій призведе до скорочення врожаю в країні у 2023 році до 65 млн тонн, що на 35% менше від показників 2021 року, коли країна зібрала понад 100 млн тонн.

При цьому після перемоги України країна вже протягом двох-трьох років може знову наростити щорічний урожай до рівня 100 млн тонн, а ще через п'ять років вийти на показники 130-150 млн. тонн/рік, повідомив генеральний директор компанії "Кернел" Євген Осипов на Київському міжнародному економічному форумі у четвер.

"Україна може виробляти 130-150 млн тонн урожаю. Цифра в 100 млн, яка вже була досягнута нами у 2021 році, ми її досягнемо приблизно за 2-3 роки: криза пройде, і ми знову вийдемо на 100 млн тонн. У горизонті ще п'яти років ми вийдемо на 130-150 млн тонн, і тут нам паралельно потрібно розвивати логістичні канали та інфраструктуру для подальшого експорту. І разом із цим потрібно буде побудувати с/г переробку, глибшу, щоб генерувати більше додаткової вартості залишати всередині країни", - розповів він у ході форуму.

Також СЕО зазначив, що наступний рік - не найкращий час для розвитку переробки сільгоспкультур в Україні через фізичний дефіцит агросировини в Україні, спричинений скороченням урожаю зі 100 млн тонн до 65 млн тонн.

За його даними, розвиток переробної галузі після перемоги України розпочнеться з олійних культур: соняшнику, сої та ріпаку. Наступними культурами буде кукурудза, а за нею будуть інші, а також продукти АПК.

"Сьогодні, скоротивши обсяги експорту, ми втратимо $10 млрд експорту на рік, і ми ще маємо $10 млрд upside. Протягом п'яти років ми можемо отримати від галузі плюс $20 млрд на рік - це колосальні гроші. Якщо в країні буде правильне податкове поле, підтвердження прав власності, необхідне страхування, цього ресурсу буде достатньо для реінвестування в переробку, що дозволить вийти на новий етап переробки за більш високомаржинальними продуктами", - підсумував Осипов.

"Кернел" до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%), а також був найбільшим виробником та продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, компанія займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.

Найбільшим співвласником "Кернела" через Namsen Ltd. є український бізнесмен.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА