Інтерфакс-Україна
12:13 23.11.2022

"Молдовагаз" пояснив "осідання" газу в Україні тимчасовим зниженням попиту на нього в Молдові через теплу погоду

2 хв читати
"Молдовагаз" пояснив "осідання" газу в Україні тимчасовим зниженням попиту на нього в Молдові через теплу погоду

 Газ, призначений Молдові, тимчасово перебуває в Україні через зниження попиту на початку листопада та дефіцит постачання "блакитного палива" з Росії, написав голова правління "Молдовагазу" Вадим Чебан у своєму телеграм-каналі.

За його словами, на початку місяця різниця між номінованим та заміряним обсягом газу була пов'язана з вищою температурою на вулиці та пізнішим початком опалювального сезону.

"Відповідно, з огляду на те, що "Молдовагаз" не мав можливості здати на зберігання незатребуваний у першій половині листопада споживачам країни обсяг газу, а відмовитися від нього, в умовах обмежених поставок газу від "Газпрому" в пропорції 51% від обсягу, передбаченого контрактом, означало б створити непоправний дефіцит для другої половини листопада, і певна частина газу тимчасово залишилася в мережах оператора мереж, що передають України", - пояснив ситуацію Чебан.

Він додав, що оператори України завжди забезпечували передачу потрібних "Молдовагазу" обсягів газу. "Цей факт підтверджується як місячними комерційними актами, підписаними як між "Молдовагазом" та "Газпромом", так і між операторами передавальних мереж України та Молдови", - резюмував глава "Молдовагазу".

Віцепрем'єр, міністр інфраструктури і регіонального розвитку Молдови Андрій Спину раніше також заявив, що газ, що залишився в Україні, є резервами республіки.

"Газпром" днем раніше повідомив, що фіксує "осідання" в Україні російського газу, призначеного для постачання молдавським споживачам за контрактом із компанією "Молдовагаз". Зокрема, за даними російського концерну, в Україні накопичилося 52,5 млн куб. м газу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НКЦПФР в діалозі з урядом та Мінекономіки щодо "народних" ІРО

Видатки загального фонду держбюджету у вересні-2025 зросли на 16,6%, зарплати військовим – на 19,1% - Мінфін

Перевезення вантажів Українським морським коридором за два місяця склали біля 13 млн тонн

Зараз 55% українського газовидобутку недоступне – глава НБУ

Банки у серпні профінансували проєкти з розбудови 116 МВт нової енергогенерації – НБУ

Законопроєкт про оподаткування продажів через цифрові платформи ускладнить безпечну онлайн-торгівлю для приватних осіб

Бюджетний комітет Ради рекомендував до 1-го читання проєкт держбюджету-2026 з пропозицією збільшити видатки на оборону

МВФ в питанні використання заморожених активів РФ рекомендує шукати міцну правову основу

Підприємство папірпрому "Зелений парк" за 9 міс. наростило обсяг виробництва на третину

Індекс українських акцій на WSE зранку в п’ятницю підскочив на 5,4% на тлі розмови Трампа та Путіна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА