Інтерфакс-Україна
14:52 03.12.2022

"Нафтогаз" обговорив з норвезькою Equinor закупівлю газу і потенційний розвиток українського видобутку

2 хв читати
"Нафтогаз" обговорив з норвезькою Equinor закупівлю газу і потенційний розвиток українського видобутку

Голова правління "Нафтогазу України" Олексій Чернишов і CEO норвезької Equinor Андерс Опедал на зустрічі в п'ятницю обговорили закупівлі газу і потенційний розвиток українського видобутку, повідомила пресслужба НАК.

"Маємо з Equinor перші домовленості про закупівлю додаткового обсягу газу для проходження найскладнішого за нашу історію опалювального сезону. Сподіваємося на спеціальні умови закупівлі та подальше резервування необхідного нам обсягу", - наводяться в повідомленні слова Чернишова.

Крім того, глава "Нафтогазу" 1 грудня обговорив з послом Норвегії Еріком Сведалом залучення технологій норвезького нафтогазового бізнесу та фінансування закупівлі додаткового обсягу газу, необхідного Україні для проходження зими, враховуючи постійний російський ракетний терор.

"У часи, коли Росія використовує знищення енергетичної інфраструктури як зброю, підтримка енергетичної сфери України не менш важлива, ніж військова підтримка. Ми сподіваємося на подальшу допомогу Норвегії в цьому контексті", - сказав Чернишов.

За даними пресслужби, посол зазначив, що очікує збільшення оголошених обсягів допомоги його держави, а майбутнє фінансування буде також розподілятися на забезпечення енергетичної безпеки України.

Як повідомлялося, Норвегія надасть Україні фінансування у розмірі NOK 2 млрд (близько $195 млн) для закупівлі природного газу взимку 2022 року. Норвегія як канал підтримки закупівель газу в Україні планує використовувати Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), а "Нафтогаз" буде формальним одержувачем цього палива.

До цього прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере повідомив, що королівство надасть Україні пакет допомоги в розмірі 1 мільярда євро.

ОСТАННЄ

Основним ринком збуту українських органічних продуктів залишається Європа, яка купує 93% товарів - Висоцький

ПриватБанк з 2026р обнулив абонплату за обслуговування рахунку активних ФОПів

ЄБРР з початку повномасштабної війни інвестував EUR9,2 млрд у 25 проєктів в Україні – Патроне

Фонд підтримки енергетики акумулював майже EUR1,7 млрд і планує залучити ще EUR380 млн – директор Секретаріату ЕС

Українські виробники ліфтів у 2025р збільшили обсяги виробництва на 25% - Кисилевський

Банга в Давосі: Для успіху Україні потрібне лідерство суспільства і простір для приватного сектору

"Метінвест" у 2025р. налагодив виробництво 11 нових видів продукції, за понад 10 років війни – 433

Частка дохідного житла в структурі житлового ринку у найближчі роки зростатиме - думка

Глава МВФ радить Україні позбутися субсидіювання електроенергії, опалення та справедливіше ділити податковий тягар

Качка розраховує на винесення кандидатури України на вступ до ОЕСР на розгляд Ради Організації вже у 2026р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА