06:52 06.12.2022

НКРЕКП убезпечила споживачів від нарахування платежів за неспожиту е/е

2 хв читати
НКРЕКП убезпечила споживачів від нарахування платежів за неспожиту е/е

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та ком. послуг (НКРЕКУ) убезпечила побутових споживачів від нарахування платежів за неспожиту електроенергію з боку операторів системи розподілу (ОСР) в умовах примусових відключень е/е, коли споживач не може вчасно передати дані лічильника.

Рішення комісії закріплене відповідною постановою № 1603 "Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 20 квітня 2022 року № 393", яка була схвалена на засіданні 2 грудня та оприлюднена на офіційному вебсайті регулятора.

"Прийняття цієї постанови покликане захистити споживачів в умовах виникнення надзвичайної ситуації в ОЕС України та вимушеного обмеження у споживанні електроенергії, викликаного збройною агресією РФ. У зв'язку з аварійними та стабілізаційними відключеннями об'єктивно виникають ситуації, коли технічно неможливо передати показання лічильників, при цьому обсяги середньодобового споживання очікувано зменшуються", – пояснив регулятор на своєму сайті у понеділок.

Як проінформували в НКРЕКП, постанова наказує ОСР з метою запобігання нарахувань за неспожиту побутовими споживачами е/е здійснювати низку дій для захисту прав споживачів.

Зокрема, ОСР-и повинні застосувати за відсутності фактичних показань лічильника знижуючий коефіцієнт щодо середньодобового обсягу використаної е/е індивідуальним побутовим споживачам у розрахунковий місяць. Цей коефіцієнт повинен враховувати обсяги недопоставленої е/е внаслідок примусових вимкнень.

Крім того, ОСР-и повинні повідомляти НКРЕКП до 25 календарного дня місяця, наступного за розрахунковим місяцем, про величину застосованого понижуючого коефіцієнта зміни споживання е/е при розрахунку обсягів надходження до електричних мереж.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Угорщина наполягає на гарантіях щодо переговорів про транзит газу через Україну

Експорт української пшениці пожвавився, ціни на внутрішньому ринку не відстають від світових - аналітики

Для понад 10 млн громадян пенсії підвищаться на 11,5% в результаті індексації з 1 березня – Шмигаль

Кредитний портфель банку "Кредит Дніпро" у 2024р збільшився вдвічі – голова правління

Загальні втрати агросектору від вторгнення РФ оцінюються в $80 млрд – міністр агрополітики

Аеропорт Кишинева у 2025 р. планує зростання пасажиропотоку на 21%

Рішення щодо перспектив автономних торговельних заходів прийматиметься з урахуванням ситуації в Україні – польський міністр

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

Близько 800 виробників працюють над інноваціями в галузі оборони

Shell повідомила про зростання світового ринку ЗПГ у 2024 році всього на 3 млн тонн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА