Інтерфакс-Україна
14:42 08.12.2022

НБУ допускає погіршення макропрогнозу через посилення енерготерору в РФ

1 хв читати
НБУ допускає погіршення макропрогнозу через посилення енерготерору в РФ

Національний банк України (НБУ) допускає погіршення макропрогнозу через посилення енерготерору РФ, повідомив голова центробанку Андрій Пишний.

"Порівняно з жовтнем ризик періодичних масових обстрілів енергетичної інфраструктури посилився. Зараз розглядається кілька сценаріїв. (...) У всіх трьох варіантах у нас є загальні наслідки: зниження та погіршення показника економічної активності, вища інфляція, ніж передбачалася у жовтневому прогнозі" , – сказав він на пресбрифінгу в четвер.

За словами Пишного, на перший сценарій закладено продовження енергетичного терору, але дуже успішний захист повітряного простору України та об'єктів критичної інфраструктури. При цьому сценарій дефіциту електроенергії не повинен перевищувати 25%. Цей сценарій НБУ розглядає як базовий, додав він.

Другий сценарій, за словами глави НБУ, передбачає повільне відновлення та глибше пошкодження інфраструктури. У цій ситуації дефіцит зростає.

Третій сценарій – масштабні перебої в енергосистемі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд перерозподілив ще 30,6 млн грн на підтримку діяльності університетів Миколаївщини - Свириденко

Аграрії намолотили 24,8 млн тонн зернових з 55% площ, поки врожай на 12,8% менше аніж на цю дату торік

Товарообіг Varus.ua через "Нову пошту" у I пів.-2025 виріс в 1,61 раза

Норвегія виділила "Нафтогазу" майже $100 млн на закупівлю природного газу

АМКУ розгляне справу про набуття "Київстаром" контролю над власником сервісу Tabletki.ua "МТПК"

Заступник голови НБУ Ніколайчук став першим заступником замість Рожкової

Perfect Group вийшов із двох спільних з Saga Development проєктів ЖК

"Укрзалізниця" обговорює майбутнє вагоноремонтного напряму з бізнесом з опціями оренди, продажу та ДПП

Київський ТРЦ "РайON" розширить tenant mix завдяки оптимізації площі супермаркету

Рада НБУ в п'ятницю розгляне питання звільнення Рожкової з посади 1-ї заступниці голови Нацбанку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА