Інтерфакс-Україна
17:32 19.12.2022

Залізничний і автотранзит українських товарів через Білорусь неможливий через безпекові ризики - торговий представник України

2 хв читати
Залізничний і автотранзит українських товарів через Білорусь неможливий через безпекові ризики - торговий представник України

Об'єктивні шанси для організації транзиту українських товарів через Білорусь наразі відсутні через безпекові ризики, сьогоднішній візит президента РФ Володимира Путіна до Білорусі це вкотре підтверджує, заявив заступник міністра економіки - торговий представник Тарас Качка.

"Така ідея колись опрацьовувалася, проте очевидно, що в нинішніх умовах це нереалістично з точки зору безпекових ризиків", - сказав він на організованій Центром економічної стратегії дискусії "Як українська економіка пережила 2022 рік" у понеділок.

ООН 9 грудня за підсумками зустрічі генерального секретаря Антоніу Гутерреша із заступником міністра закордонних справ Білорусі Юрієм Амбразевичем повідомило, що Білорусь без попередніх умов погодиться на транзит українського зерна через свою територію для експорту з портів країн Балтії.

"Залізничний і автомобільний транзит до портів Балтії не можна сприймати серйозно через безпекову ситуацію", - наголосив Качка.

Він зазначив, що наразі для України є "два кити", на яких будуються плани щодо розширення українського експорту - розблокування чорноморських портів, зокрема Миколаєва, і розвиток інфраструктури на заході України, в якому бізнесу готові допомагати МФО, насамперед ЄБРР, і фінансувати проєкти.

Як констатував торговий представник України, країна має свободу торгівлі з інфраструктурними обмеженнями на західному кордоні й не має свободи навігації за жодними іншими вантажами, крім зернових.

"Свобода навігації, свобода транспорту - те, чого ми прагнемо. Ситуація, коли повинні домовлятися про гарантії безпеки за тим чи іншим маршрутом - це нонсенс, приклад того, як війни залазять у торгівлю", - зазначив Качка.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ДПС за 6міс.-2025 перевиконала план надходжень до держбюджету на 10,4% - в.о. голови Карнаух

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

Доходи загального фонду держбюджету в червні-2025 зросли на 63,4% до червня-2024 завдяки дивідендам та ERA

Частка NPL у банківському секторі у червні скоротилась до 27,9% - НБУ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

НБУ обмежив двом КС окремі види фінансових послуг до кінця року

Кабмін прогнозує прискорення зростання ВВП України до 4,5% у 2026 р. та 5% у 2027 р. - Бюджетна декларація

ПриватБанк продасть "безнадійні" кредити на суму 5,2 млрд грн через СЕТАМ

Законопроєкт про збільшення видатків держбюджету-2025 на 449 млрд грн зареєстрований в Раді

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА