Інтерфакс-Україна
19:04 22.12.2022

Нацбанк оновить стратегію розвитку фінсектору для безпечного згортання надзвичайних заходів

2 хв читати
Нацбанк оновить стратегію розвитку фінсектору для безпечного згортання надзвичайних заходів

Національний банк України (НБУ) оновить стратегію розвитку фінансового сектору країни з метою безпечного згортання надзвичайних заходів у фінансовому секторі та відновлення бухгалтерських та пруденційних норм, ідеться у Меморандумі про економічну та фінансову політику Моніторингової програми за участю ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) PMB.

"Наша стратегія розвитку фінансового сектору від 2021 року буде оновлена в консультаціях з персоналом МВФ і слугуватиме живим документом, який потребуватиме періодичного перегляду, внесення змін та розробки планів дій із зазначенням відповідних віх для впровадження", - наголошується в документі, розміщеному на сайті Мінфіну у четвер.

Відповідно до нього, стратегія передбачатиме діагностику для визначення потреб у рекапіталізації банків та пріоритетів у вирішенні проблеми непрацюючих кредитів, механізми для вирішення будь-якої нестачі капіталу, розроблені плани дій на випадок непередбачених обставин та координаційні заходи між ключовими стейкхолдерами.

У меморандумі також наголошується, що НБУ підготує технічне завдання у консультаціях зі співробітниками МВФ, в якому буде описано методологію та процедури здійснення обстеження банків, необхідного для оцінки достатності банківського капіталу та визначення пріоритетів у роботі з непрацюючими кредитами. Це один із п'яти структурних маяків програми з терміном виконання цього завдання – кінець січня 2023 року.

Уточнюється, що чинна заборона на розподіл банківського капіталу буде діяти до завершення діагностики.

"Рада з фінансової стабільності (РФС) до кінця січня 2023 року схвалить план дій на випадок непередбачуваних обставин у зв’язку з можливими несприятливими рішеннями щодо конституційних оскаржень закону про ФГВФО та про виведення неплатоспроможних банків з ринку (№590), а також актуалізує існуючий план дій на випадок непередбачуваних обставин", - ідеться також у документі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ планує запустити національний інноваційний хаб для фінсектора у 2026 році

Доходи загального фонду держбюджету в жовтні-2025 виросли на 41,6% до жовтня-2024 завдяки грантам

"Укрзалізниця" планує довести євроколію до Львова до кінця 2027р

Кабмін тимчасово продовжив заборону експорту необробленої деревини напередодні завершення мораторію

США і Китай наступного тижня підпишуть торговельну угоду - міністр фінансів

Мінекономіки запустило опитування експортерів щодо вітчизняного бренду та потреб інструментів підтримки

Fitch підтвердило рейтинг ПроКредит Банку на рівні "CCC"

ЄІБ розглядає фінансування проєкту забезпечення Миколаєва питною водою вартістю EUR70 млн

Учасниками програми "ВідновиДІМ" тепер можуть бути лише ОСББ з пошкодженнями від 1 млн грн

Ощадбанк та Укрексімбанк тимчасово закрили торговельно-офісний комплекс Gulliver, звинувачують ексвласника

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА