Інтерфакс-Україна
15:52 18.01.2023

"Нафтогаз" уже зараз робить розрахунки щодо ОЗП 2023/2024 року для ефективної підготовки до нього – Чернишов

3 хв читати
"Нафтогаз" уже зараз робить розрахунки щодо ОЗП 2023/2024 року для ефективної підготовки до нього – Чернишов

НАК "Нафтогаз", починаючи з поточного року, запроваджує практику завчасної підготовки до наступного осінньо-зимового періоду, повідомив його голова Олексій Чернишов.

"Так буде завжди, починаючи з цього року, що готуватимемося ми до двох ОЗП одномоментно. Ми не можемо щороку згадувати у вересні, що настав час і треба десь брати газ. Ми це робимо завчасно. Вже зараз робимо розрахунки на ОЗП 2023/2024 років", – сказав Чернишов агентству "Інтерфакс-Україна" у середу в Давосі в кулуарах "Українського дому", співорганізаторами якого виступили Фонд Віктора Пінчука, Western NIS Enterprise Fund та Horizon Capital.

Він висловив упевненість, що наступний опалювальний сезон буде нітрохи не легшим за нинішній, і Україна має розраховувати на власні сили.

"Наступний ОЗП не буде легшим, і ми маємо розраховувати вже на себе", – зазначив голова НАК, зазначивши, що пріоритет компанії на сьогодні – пройти цю зиму та підготуватися до наступної.

Щодо планів на 2023 рік, то головним із них він назвав збільшення власного видобутку.

"Україна у 2023 році має бути енергетично незалежною країною. І ми цього досягнемо. Ми маємо збільшувати видобуток "Нафтогазу", також мають його збільшувати приватні компанії", – сказав Чернишов.

Водночас він повідомив, що гарантовані запаси газу, які має Україна, зокрема завдяки міжнародним партнерам, дають упевненість в успішному проходженні другої половини нинішнього опалювального сезону.

"Я сьогодні щасливий підтвердити, що ми маємо гарантований обсяг газу до кінця цієї зими. У цьому є велика роль наших партнерів, зокрема Великої Британії, США, Німеччини, Франції, Канади та Норвегії, також велика роль ЄБРР як банку, що є інструментарієм у реалізації цієї допомоги, тому ми можемо цілком упевнено дивитися на завершення зими", – висловив упевненість Чернишов.

Він також зазначив, що з одного боку, з урахуванням теплої зими, Україна споживає менше газу, але з іншого, їй потрібні додаткові обсяги для виробництва електроенергії, що необхідно через масовані ракетні удари, які зазнає енергосистема з 10 жовтня.

Водночас, за словами голови "Нафтогазу", збереження рівня видобутку, надання запозичень та імпорту ресурсу дозволяють прогнозувати цілком прийнятні запаси газу на кінець ОЗП.

Як повідомлялося з посиланням на главу компанії Олексія Чернишова, НАК "Нафтогаз України" під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі домовився про фінансування та резервування додаткових обсягів природного газу на поточний опалювальний сезон.

"З ЄБРР домовилися про механізми фінансування закупівлі необхідних Україні додаткових обсягів газу; з нашими західними партнерами – ЄБРР, Норвегією, США, Німеччиною, Францією, Канадою та Великою Британією – про фінансування закупівлі; з провідними нафтогазовими компаніями – про резервування необхідних обсягів", - написав він на своїй фейсбук-сторінці у середу.

Наприкінці грудня 2022 року Чернишов повідомив про домовленість щодо купівлі у норвезької Equinor 350 млн куб. м природного газу, ще 100 млн. куб. м придбано на ринку в авторизованих ЄБРР продавців.

За його словами, наступна мета – отримання додаткового обсягу до 2 млрд. куб. м газу для генерації електроенергії, потреба якого виникла через обстріл енергетичної інфраструктури.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА