09:51 23.01.2023

Незалежні члени "Нафтогазу": Рішення про преміювання за перемогу над "Газпромом" було ухвалено відповідно до світових практик корпоративного управління

2 хв читати
Незалежні члени "Нафтогазу": Рішення про преміювання за перемогу над "Газпромом" було ухвалено відповідно до світових практик корпоративного управління

Наглядова рада "Нафтогазу України" ухвалила рішення про преміювання 41 співробітника компанії за перемогу над "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі у повній відповідності до найкращих світових практик корпоративного управління, йдеться у підписаній останнім складом незалежних членів НАК Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа і Людо Ван дер Гейден заяві.

"Ці премії були схвалені одноголосно всім складом ради, зокрема і незалежними, і членами, призначеними урядом України і які представляють її інтереси", - наголошується в заяві.

Незалежні директори НАК спростовують будь-який тиск на НР щодо ухвалення рішення про преміювання: "Ми вважали, що такий безпрецедентний успіх повинен мати безпрецедентний бонус в Україні".

У заяві нагадують, що наглядова рада та правління дуже ретельно обдумали своє рішення, а всі транзакції було здійснено відповідно до фінансового плану. "Всі протоколи та інші документи, які, як ми припускаємо, доступні НАБУ від "Нафтогазу", тому НАБУ зможе перевірити все, про що тут ідеться", - зазначається у документі.

Людо Ван дер Гейден окремо від заяви зазначив, що жодного з трьох незалежних членів НАК, які ухвалювали рішення про преміювання співробітників компанії, не опитав ні суд, ні НАБУ.

"Я не можу собі уявити, щоб суд знайшов щось незаконне в питанні, яке в будь-якому разі входить до компетенції НР, і де НР діяла відповідно до здорового глузду", - наголосив він.

Як повідомлялося, антикорупційні органи України минулого тижня повідомили про підозру ексголові "Нафтогазу" Андрію Коболєву у зловживанні своїм службовим становищем під час забезпечення собі за перемогу компанії у Стокгольмському арбітражі з російським "Газпромом" виплати премій на 229 млн грн.

На думку слідства, ця сума суттєво перевищує нормативно визначені розміри таких виплат (37,48 млн грн).

Стокгольмський арбітраж у 2018-19 роках за результатами двох спорів між компаніями на постачання і транзит газу ухвалив рішення, відповідно до яких "Газпром" мав доплатити НАК $2,56 млрд.

Водночас арбітраж повністю відхилив вимоги "Газпрому" до "Нафтогазу" за умовою "бери чи плати" за період 2012-2017 років у розмірі $56 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна затвердила умови приватизації ОГХК з початковою ціною 3,9 млрд грн

Голова енергокомітету ВР допускає прискорене ухвалення рішення про скасування ПДВ і мита на енергообладнання для початку його дії з 1 серпня

Кабмін дозволив районним військовим адміністраціям погоджувати підвищення зарплат на прифронтових територіях

Гривня в п'ятницю подешевшала до нового мінімуму 41,04 грн/$1

Кабмін спрямував додаткові 6,8 млрд грн на програму "єВідновлення"

Кабмін виділив додаткові 1,9 млрд грн на відновлення теплопостачання Харкова

ТРЦ Respublika Park інвестує мільйони в альтернативні системи електропостачання для безперебійної роботи

БЕБ порушило кримінальну справу проти Винниківської тютюнової фабрики за напад на правоохоронців

Борги комунальних підприємств Харкова вже понад 1,2 млрд грн і є величезною проблемою для обленерго - голова ОСР

Зростання ВВП України в червні сповільнилося до 1,1%, за 6 міс. - до 4,1% - перший віцепрем'єр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА