Інтерфакс-Україна
22:12 27.01.2023

Розмитнення авто буде можливе через "Дію"

2 хв читати
Розмитнення авто буде можливе через "Дію"

Профільний комітет Верховної Ради розпочав розгляд законопроєктів №7466 та №7468, згідно з якими митне оформлення транспортних засобів (ТЗ) здійснюватиметься через застосунок "Дія" за новою формулою, в якій враховуватимуться вік автомобіля, тип або об'єм двигуна (його потужність), повідомили керівництво комітету та віцепрем'єр – голова Мінцифри Михайло Федоров у телеграмі.

"Митний збір стягуватиметься згідно з новою системою розрахунку. Вводьте в калькуляторі три характеристики - рік авто, тип або об'єм двигуна або його потужність, якщо маєте електрокар. Далі система автоматично розрахує вартість авто", - зазначив Федоров.

Наразі при митному оформленні береться до уваги вартість транспортного засобу, що, на думку авторів нової ініціативи, створює умови для потенційних маніпуляцій і містить корупційні ризики.

Федоров зазначив, що в "Дії" за адресою https://rozmytnennia.diia.gov.ua/ вже запущено тестову версію послуги, в якій можна розрахувати вартість митного платежу, ввівши рік виготовлення ТЗ, тип двигуна та його робочий обсяг.

За його словами, за новою формулою розмір митного платежу буде меншим. "Наприклад, ви маєте Audi A3 2006 року на дизелі та з об'ємом двигуна 2 літри. За новими правилами заплатите 80 132 грн замість 143 500 грн", - уточнив віцепрем'єр у повідомленні.

За даними Держмитслужби, у 2019 році було оформлено 544 тис. ТЗ, які відповідають товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД (автомобілі легкові та інші МТЗ, призначені головним чином для перевезень людей, включно з вантажопасажирськими автомобілями-фургонами та гоночними автомобілями), тоді як у 2020 році – 481,4 тис. Надходження до державного бюджету склали 45,1 млрд грн у 2019 році та 43,4 млрд грн у 2020 році.

За оцінками першого заступника голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослава Железняка, законопроєкти будуть розглянуті у сесійній залі вже у лютому.

Проєкт реалізується за підтримки проєкту USAID/UK aid "Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS"

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Maersk з 5 січня підвищує тарифи на імпорт контейнерів до України

"Вісімка" ОПЕК+ допускає збереження паузи в нарощуванні видобутку на зустрічі 4 січня

Нові тарифи на воду для непобутових споживачів водоканалів складуть від 19,79 до 70,01 грн/куб.м – НКРЕКП

НБУ у 2026р. перевірить інформаційну безпеку та кіберзахист у 6 банках

Україна залучила понад EUR83 млн від Європейського інвестбанку на розвиток міст

НБУ оновив вимоги до розрахунку нормативів Н7/Н7к щодо значних експозицій

Виробника та постачальника масла для потреб ЗСУ оштрафовано на 19,8 млн грн за недобросовісну конкуренцію

Комісія конкурсу на нову генпотужність визначила переможцями 7 компаній на 316 МВт, відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох

Валютні інтервенції НБУ минулого тижня зменшились на 26,5%, гривня подорожчала

На полях України залишилися незібраними 4 млн тонн кукурудзи - брокери

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА