Інтерфакс-Україна
15:02 29.01.2023

Санкції, запроваджені західними країнами та Україною щодо РФ, вже мають потужний ефект і впливають на російську економіку - Свириденко

2 хв читати
Санкції, запроваджені західними країнами та Україною щодо РФ, вже мають потужний ефект і впливають на російську економіку - Свириденко

Економічні санкції, які були запроваджені західними країнами і Україною проти РФ, вже мають потужний ефект і впливають на російську економіку, заявила віцепрем'єр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

"За підсумками року зафіксовано дефіцит бюджету в розмірі 3,35 трильйона рублів, або близько 2,3% ВВП. росія була змушена збільшити випуск внутрішніх запозичень, причому за плаваючими ставками, що збільшить витрати на обслуговування боргу.

Міністр зазначила, що російський Фонд національного добробуту, кошти якого з жовтня використовуються на покриття дефіциту бюджету зменшився на десятки мільярдів доларів США: якщо на кінець 2021 року в фонду було $182,59, то на сьогодні - близько $148.

"При цьому тенденції лише погіршуються, цього року очікується дефіцит бюджету рф на рівні принаймні 6%. В разі більш жорсткої позиції санкційної коаліції щодо Price Cap на нафту та нафтопродукти ситуація буде ще гіршою ", - наголосила Свириденко.

Вона також зазначила, що одним з головних завдань Міжвідомчої робочої групи з реалізації санкційної політики в 2023 році є подальше посилення ефективності санкцій.

Зокрема, за словами міністра, йдеться про опрацювання точкових санкцій щодо осіб, майно яких може бути конфісковано в передбаченому законодавством порядку в Україні, тому що "активи ворогів України повинні бути стягнуті на користь держави і працювати на неї".

Коментуючи ж недавнє рішення РНБО, а також указ президента України, що вводить його в дію, про запровадження санкцій проти російських і білоруських компаній, що займаються перевезенням вантажів, лізингом транспортних засобів і хімічним виробництвом, Свириденко зазначила, що тепер активи підсанкційних осіб, зокрема залізничні вагони, працюватимуть на користь економіці та обороні України.

Як повідомлялося напередодні, Україна запровадила санкції проти 182 російських і білоруських компаній, які переважно займаються перевезенням вантажів, лізингом транспортних засобів і хімічним виробництвом, а також трьох індивідуальних підприємців.

У цьому переліку, зокрема, російські "Уралкалий", Казанське ПАТ "Органический синтез", "Башкирская содовая компания", "Сибирская угольная энергетическая компания", білоруські "Беларуськалий", "Гомельский химический завод", "Лакокраска" и "Кроноспан ОСБ". Крім того, зокрема, під санкції потрапили "ВТБ Лизинг", "Газпромбанк Лизинг", "Райффайзен-Лизинг" і "Белгазпромбанк".

У списку також "Білоруська залізниця" і білоруський "ЕвроТрансВагон", російські "Интер Карго Компани", "Газпромтранс", "Русская контейнерная компания", "Первый промышленный оператор", "Инвестиционная вагонная компания", "Грузовая компания" і "Федеральная грузовая компания".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Федерація роботодавців закликає відкрити експорт для ОПК задля уникнення кризи сектора

Україна продовжує дискусії з власниками ВВП-варантів та євробондів "Укренерго" щодо реструктуризації – МВФ

"Укрзалізниця" отримає EUR50 млн від Європейського інвестбанку на модернізацію пунктів пропуску на кордоні

Україна створить фінансовий буфер $10,1 млрд за рахунок ERA на випадок негативного сценарію – програма з МВФ

Кабмін продовжив спецзобов'язання на ринку газу до 31 жовтня 2025р та додав до них "Укрнафту"

МВФ попереджає про можливі несприятливі економічні наслідки мирного врегулювання без надійних гарантій безпеки

НКЦПФР презентувала свою модель розподілу з НБУ регулювання віртуальних активів

Мито на експорт металобрухту з України до Туреччини продовжить діяти і після можливої ратифікації угоди про вільну торгівлю - нардеп

"Укрфінжитло" закладає фундамент для випуску іпотечних євробондів після війни – голова правління

Світовий банк затвердив проєкт DRIVE на $432 млн для стійкості інфраструктури України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА