Інтерфакс-Україна
14:56 30.01.2023

В Ірпені відновили перші будинки за програмою "ВідновиДІМ"

2 хв читати
В Ірпені відновили перші будинки за програмою "ВідновиДІМ"

В Ірпені відновили перші чотири будинки за програмою Фонду енергоефективності "ВідновиДІМ", повідомила пресслужба фонду.

Згідно з повідомленням, у програмі взяли участь об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) "Затишний 2020" та "ЖК Ново-Оскольський" в Ірпені, які подали заявки 21 листопада.

За даними фонду, унаслідок російської агресії у семиповерхових будинках ЖК "Ново-Оскольський" було пошкоджено фасад, теплоізоляцію стін, деформовано віконні та дверні рами, частково зруйновано міжкімнатні перегородки та сходовий майданчик. За програмою "ВідновиДІМ" будинки отримали гранти розміром 5,4 млн грн та 1,6 млн грн.

Ще два пошкоджені будинки у ЖК "Затишний" отримали гранти 2,4 млн грн та 3 млн грн на ремонт пошкодженої теплоізоляції зовнішніх стін, окремих віконних та дверних рам, склопакетів, тріщин у штукатурці.

Наразі зазначеним ОСББ уже перераховано 70% від цих сум, зазначає фонд.

"Пілотний етап програми "ВідновиДІМ", який реалізується на території чотирьох областей – Київської, Житомирської, Чернігівської та Сумської, продемонстрував актуальність такої ініціативи. Заявки на участь уже подали 58 ОСББ. Очікувана сума грантів за ними – понад 127 млн грн", – наведено в повідомленні слова директора Фонду енергоефективності Єгора Фаренюка.

Він зазначив, що фонд планує розширити дію програми й на інші галузі, які постраждали від російського вторгнення.

Як повідомлялося, у листопаді 2022 року Фонд енергоефективності України запустив програму "ВідновиДІМ", яка передбачає повне відшкодування коштів на ремонт пошкоджених унаслідок російської агресії багатоквартирних будинків. Відповідно до умов, ОСББ отримують аванс у розмірі 70% від загальної суми, а після завершення ремонтних робіт – решту 30%.

На пілот проєкту, що включає ремонт 60-100 будинків, Європейський Союз спрямував EUR5 млн. Пізніше 28 листопада 2022 року Фонд енергоефективності ЄС та IFC уклали угоду про грантове фінансування програми на EUR25 млн.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд сподівається на підтримку Радою чергового збільшення оборонних витрат держбюджету-2025 – міністр фінансів

Україна бачить нову 4-річну програму з МВФ частиною пакета фінансування на $150-170 млрд – міністр фінансів

Зростання сільського господарства підняло темпи приросту ВВП у серпні до 8% - ІЕД

Бізнес закликав уряд та Раду скасувати вивізне мито на сою та ріпак

"Київтеплоенерго" заявляє про черговий обшук офісу Нацполіцією і безпідставний зрив роботи підприємства

Україна та ЄБРР уклали чергову грантову угоду для реалізації проєктів на ЧАЕС

Регіональними програмами компенсацій у межах "єОселі" скористалися 1,2 тис. позичальників

Apartel resorts шукає ділянку під п’ятизірковий готель у центрі Львова

НБУ дозволив купівлю валюти для поштових відправлень до США та врегулював питання різних лімітів

Середня інвестиція в українську курортну нерухомість зросла до $150-200 тис.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА