17:27 02.02.2023

Україна сподівається розпочати переговори з МВФ щодо повноцінної програми у II кв.-2023 – глава Мінфіну

2 хв читати
Україна сподівається розпочати переговори з МВФ щодо повноцінної програми у II кв.-2023 – глава Мінфіну

Україна розраховує успішно завершити Моніторингову програму із залученням ради директорів з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і у другому кварталі розпочати переговори про повноцінну програму з фондом, зокрема для покриття ще наявного $10 млрд розриву фінансування дефіциту держбюджету-2023, заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

"Ми сподіваємося, що успішна реалізація Моніторингової програми з МВФ дасть нам змогу отримати повноцінну програму фінансування з боку МВФ, і ми проводитимемо про це переговори, починаючи вже з другого кварталу поточного року", – сказав він на спільному засіданні уряду України та Єврокомісії в Києві в четвер.

Марченко нагадав, що на цей рік запланований дефіцит держбюджету скорочено до $38 млрд із $51 млрд минулого року, проте його передбачається повністю профінансувати за рахунок зовнішніх джерел, які минулого року становили $32 млрд, з них половина – гранти. За його словами, наразі досягнуто домовленості про $10 млрд грантів від США та EUR18 млрд макрофінансової допомоги від ЄС у вигляді кредитів.

Глава Мінфіну наголосив, що Україна рішуче налаштована забезпечити належне та повноцінне виконання погоджених із ЄС умов надання цієї допомоги, зокрема, виконати структурні реформи, необхідні для швидкого повоєнного відновлення.

"Ми вже виконали частину умов, погоджених на перший квартал, зокрема у сфері оподаткування, корпоративного управління, банківської системи, антикорупційної сфери. Намагаємося якнайшвидше виконати умови не лише першого кварталу, а й наступних, щоб максимально продемонструвати прогрес і забезпечити стабільне та прогнозоване фінансування першочергових видатків", – заявив Марченко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укрфінжитло" вивчає можливість залучення іноземних банків до програми "єОселя"

"Рівнеазот" відновив роботу після вимушеної перерви через нестабільне електропостачання

Середня зарплата українців у лютому-2025 зросла на 2% - Work.ua

"Укрнафта" завершила сертифікацію інтегрованої системи управління за міжнародними стандартами

У Чернівецькій області почали посадку картоплі, під яку в 2025р. відведуть 35,9 тис. га

Девелопери адаптують комерційні площі у складі своїх ЖК до викликів воєнного часу

В Україні створять Виплатну агенцію для допомоги аграріям

Стартувала третя група програми REDpreneurUA: підтримка та розвиток діючого бізнесу в Україні - УЧХ

"Ліси України" готові збільшити обсяг заготівлі деревини на 30% на рік - Болоховець

Передача лісовій галузі 1,9 млн га самозаліснених територій дозволить збільшити заготівлю деревини для переробки - Держлісагентство

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА