Інтерфакс-Україна
19:05 02.02.2023

ЄК підтримує збільшення комерційних перетоків е/е між Європою та Україною – Шефчович

2 хв читати
ЄК підтримує збільшення комерційних перетоків е/е між Європою та Україною – Шефчович

Єврокомісія схвалює зусилля України щодо збільшення потужності міждержавних перетинів для імпорту-експорту електроенергії, повідомив заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович.

"Незважаючи на війну, Україна постачала електроенергію Європейському Союзу, й тому запит на збільшення потужностей для імпорту з 700 МВт та для експорту з 400 МВт до 1600 МВт або навіть 2 ГВт дуже вітаються за обома напрямками", – сказав Шефчович на спільному засіданні українського уряду та Єврокомісії в Києві в четвер.

При цьому він запевнив, що ЄК працюватиме над цим питанням з усіма партнерами з Євросоюзу, зокрема з Європейською мережею операторів систем передачі (ENTSO-E) та з відповідними державами-членами ЄС.

За словами заступника глави ЄК, необхідно переконатися, що розширення потужності відбудеться в безпечний для Європи спосіб.

"Дуже важливий елемент, який ми обговорювали і який хотіли би підтримати, – це створення міцніших інтерконекторів з Україною", – зазначив він.

При цьому Шефчович висловив упевненість, що спільні плани в електроенергетиці "об'єднають наші ринки та збільшать торгівлю між ЄС та Україною".

Як зазначив в ефірі національного телемарафону цього дня голова "Укренерго" Володимир Кудрицький, за оцінками компанії, ліміт для імпорту, доведений європейцями спільно для України та Молдови, можна збільшити у 2-2,5 раза, що дало б змогу знизити дефіцит електроенергії на 40-50%, і Україна відстоює збільшення лімітів. Водночас, за його словами, Європа обережно ставиться до збільшення потужності, оцінюючи наслідки для європейської енергосистеми.

Виконавчий директор групи "ДТЕК" Дмитро Сахарук, яка в січні імпортувала 60 млн кВт-год е/е зі Словаччини, також у нацмарафоні в четвер зазначив, що компанія поступово нарощує обсяги імпорту, оскільки є можливості для цього і є попит виробників на таку е/е, щоб забезпечити діяльність за умов дефіциту ресурсу.

Як повідомлялося, у жовтні Європейська мережа операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E збільшила потужність комерційних обмінів між Україною та Європою до 400 МВт для експорту та до 500 МВт для імпорту ресурсу. До цього, за даними НЕК, було по 300 МВт в обох напрямках. Наразі за рахунок потужності, виділеної на Молдову, енергосистема якої синхронізована з енергосистемою Європи разом з українською, максимальний розмір перетину для імпорту, що виставляється на щоденні аукціони, становить 600 МВт. Усього разом із Молдовою він становить 700 МВт.

Експорт електроенергії до Європи було призупинено з 11 жовтня після повітряних атак російських загарбників на українську енергосистему, які призвели до руйнувань і енергооб'єктів, і енергоінфраструктури. Нині ліміти споживання електроенергії, що виділяються областям, покривають приблизно половину їхньої потреби, тому Україна живе в умовах графіків відключень е/е споживачам.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА