Інтерфакс-Україна
07:55 15.02.2023

Постпреди країн ЄС створять спецгрупу з використання заморожених активів для відновлення України

2 хв читати
Постпреди країн ЄС створять спецгрупу з використання заморожених активів для відновлення України

Комітет постійних представників (Coreper) країн ЄС, як очікується, заснує у середу спеціальну робочу групу з використання заморожених в ЄС активів для відновлення України.

В опублікованому раніше проєкті порядку денного засідання Coreper на 15 лютого значиться пункт: "Спеціальна робоча група з використання заморожених та знерухомлених активів для підтримки відновлення України: заснування та мандат. Затвердження".

Як випливає із порядку денного, це затвердження відбудеться без обговорення.

При цьому документ не уточнює належність авуарів, які передбачається використовувати. Проте останнім часом керівники інститутів ЄС неодноразово виступали із заявами про види на заморожені у Європейському союзі російські активи.

Крім того, напередодні позачергового саміту ЄС 9 лютого високопоставлений європейський чиновник повідомив журналістам, що лідери Євросоюзу в рамках обговорення допомоги Україні планували просунутися щодо використання заморожених російських авуарів. Але йдеться, пояснив він, не про їхню конфіскацію.

"Це режим санкцій, а не режим конфіскації. Режим санкцій означає, що ви можете використати гроші, але ви повинні їх повернути, коли зміниться політика", - сказав функціонер ЄС.

"Основне питання: де знаходяться ці активи?", - уточнив він, зазначивши, що дані кошти в сумі, що визначається приблизно 300 млрд євро, розподілені в різних фінансових структурах.

Відповідаючи на запитання, він підтвердив, що ці гроші не можуть бути витрачені безповоротно. "Що можна зробити - це використовувати їх. Отримати прибуток від 300 млрд євро і використати ці кошти для відновлення. (...) Така теорія. Але це має бути зроблено конкретно. Спочатку потрібно виявити ці кошти, отримати доступ до них, визначити механізм (використання)", - заявив представник ЄС.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Vodafone Україна" на пропозицію викупу євробондів на $1,1 млн отримав майже в 250 разів більше заявок

НБУ за єдині правила кредитування військових на базі рішенні уряду, monobank пропонує міжбанківський меморандум

Україна в 2024р вперше вичерпала квоту на поставку біоетанолу в ЄС, 62% поставок забезпечили приватні виробники - Южаніна

ПриватБанк оцінює свою частку на ринку автокредитування у 44%

Експорт зерна в червні 2025р. досяг майже 0,5 млн тонн - Мінагрополітики

Засновник та CEO "Біосфери" Здесенко ставить мету за три роки виростити в компанії CEO, щоб самому піти в борд

Експорт борошна і круп із України до ЄС становить 75%, він під загрозою через злиття з квотою на пшеницю

В Україні 2025 р. побудують два підприємства з переробки зерна на борошно і крупи – галузева асоціація

ДТЕК з початку 2025 р. ввів сім нових вугільних лав

НКЦПФР затвердила пілотний проєкт переходу від ПІФ до КІФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА