Інтерфакс-Україна
11:52 15.02.2023

Генерація повністю покриває споживання е/е, лімітів областям на середу не доводили - "Укренерго"

2 хв читати
Генерація повністю покриває споживання е/е, лімітів областям на середу не доводили - "Укренерго"

Споживання електроенергії дещо знизилося порівняно з початком тижня, генерації достатньо для його покриття, повідомив оператор системи передачі НЕК "Укренерго".

"Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній вже четверту добу поспіль і сьогодні наразі не прогнозується", – йдеться у повідомленні НЕК у щоденному оновленні в телеграм-каналі.

Там пояснили, що замість виведеного в ремонт блоку на одній із електростанцій до енергосистеми підключено інший блок. Окрім того, інтенсивно працюють гідроелектростанції, які через нехарактерну для зими повінь мають багато ресурсів, а через сприятливу погоду зростає генерація з відновлюваних джерел енергії. Також триває імпорт електроенергії зі Словаччини.

"Через відсутність дефіциту потужності ліміти споживання до областей на сьогодні не доводились. При зростанні споживання можливе застосування відключень. Заміри фактичного споживання в областях України проводяться відповідно до графіка у Сумській та Житомирській областях", – зазначили в "Укренерго".

Водночас там уточнили, що перенесли заплановані на сьогодні виміри в Івано-Франківській та Тернопільській областях на 21 лютого через релігійні свята, під час яких змінюється звичайний режим споживання, що впливатиме на результати вимірювань.

В Одесі через пошкоджену інфраструктуру все ще є незначні мережеві обмеження, застосовуються графіки погодинних відключень, щоб уникнути перевантаження обладнання, додали в НЕК.

Як повідомлялося, раніше міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що четверту добу поспіль дефіцит в енергосистемі нульовий, у роботі дев'ять енергоблоків АЕС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ціни на нафту знижуються, Brent торгується біля $63,2 за барель

Аукціон з продажу ОПЗ не відбувся

Витрати українців за кордоном у 2025 році скоротяться на 10%, прогнозують в НБУ

Офіційний курс долара за тиждень зріс на 0,72%, євро – на 0,27%

Мінекономіки спростовує інформацію про нібито згортання програми "Національний кешбек"

Найприбутковішими у ІІІ кв.-2025 стали Приват, Ощад, Райф, Укрексім та mono, mono обійшов за активами Укрсиб

Уряд скасує "Національний кешбек" з травня-2026р., але через нестачу коштів виплати можуть зупинити вже у лютому

"Ліси України" про результати аукціонів з поставкою в І кв.-2026: дуб і береза подорожчали, вільха подешевшала

Ціна українських акцій на біржах у Варшаві та Лондоні підскочила на 4-25% на новинах про мирний план

Лише 5% бізнесу не відчуває браку кадрів, проте 83% респондентів відкрили нові вакансії у 2025р. - опитування ЄБА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА