Інтерфакс-Україна
16:28 15.02.2023

Верховний Cуд визнав дійсною процедуру bail-in у справі за позовом ексакціонера ПриватБанку Дубілета

2 хв читати
Верховний Cуд визнав дійсною процедуру bail-in у справі за позовом ексакціонера ПриватБанку Дубілета

 Велика Палата Верховного Cуду 15 лютого закрив провадження у справі за позовом колишнього голови правління та ексакціонера ПриватБанку (Київ) Олександра Дубілета (раніше володів 2,7249% акцій) про визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій фінустанови - bail-in), повідомив голова Нацбанку Андрій Пишний.

"Велика палата Верховного Cуду залишила в силі постанову суду першої інстанції. Відповідно до неї було закрито провадження у справі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ПриватБанку, в результаті яких держава придбала у власність 100% акцій банку в грудні 2016 року. Це означає, що суд визнав правомірним застосування у цій справі норм закону №590-ІХ, що унеможливлює будь-які подальші спроби відіграти назад", – написав він на фейсбук-сторінці в середу.

За його словами, таке рішення суду означає, що, окрім справи Дубілета, буде закрито ще понад 40 таких судових справ, ініційованих колишніми власниками, щоб повернути собі ПриватБанк.

Як повідомлялося, Господарський суд Києва постановою від 2 січня 2020 року відкрив провадження у справі №910/18214/19 за позовом Олександра Дубілета до держави у зв'язку з націоналізацією банку.

Аналогічні позови наприкінці грудня 2019 року також подали ексміноритарні акціонери та колишні топменеджери ПриватБанку: Тимур Новіков (станом на 31 березня 2016 року володів 1,3625% акцій), Олег Гороховський (0,3236%), Володимир Яценко ( 0,3229%), Тетяна Гур'єва (0,2422%), Людмила Шмальченко (0,1614%) та інші. Відповідачами у справі виступають Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерство фінансів України та державний ПриватБанк.

Згідно з матеріалами суду, колишні топменеджери ПриватБанку заперечують, зокрема, процедуру bail-in - примусову конвертацію їхніх депозитів у нові акції банку, які були випущені у грудні 2016 року під час націоналізації фінустанови, а потім викуплені державою (в особі Мінфіну ) за 1 грн з усіма "старими" акціями банку (загалом - 100%).

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови та влив у її капітал понад 155 млрд грн.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА