Інтерфакс-Україна
20:08 15.02.2023

Україна у 2022 році скоротила виробництво азотних добрив у 4,6 раза, наростила імпорт утричі - Мінагрополітики

3 хв читати
Україна у 2022 році скоротила виробництво азотних добрив у 4,6 раза, наростила імпорт утричі - Мінагрополітики

Україна минулого року виробила 1,13 млн тонн азотних добрив, що у 4,6 раза менше порівняно з 5,2 млн тонн у 2021 році, тоді як їх імпорт зріс у 3,1 раза - до 4,3 млн тонн із 1,4 млн тонн, повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України у фейсбуці у середу.

Відомство уточнило з посиланням на керівника аналітичного проєкту "Інфоіндустрія" Дмитра Гордейчука, що обсяг власного виробництва азотних добрив в Україні до повномасштабного російського вторгнення перевищував імпорт завдяки постійній роботі заводів "Рівнеазот", Сєвєродонецького об'єднання "Азот" та черкаського "Азоту", також з інтервалами працював завод "Дніпроазот".

Однак, за його словами, з початком війни працюючими залишилися лише два заводи - "Рівнеазот" та черкаський "Азот", а сєвєродонецький "Азот" припинив роботу і був значно пошкоджений окупантами. Такі зміни суттєво змінили статистику щодо ринку в гірший бік: у результаті загалом за 2022 рік вдалося виробити всього 1,13 млн тонн добрив, нестачу яких компенсував імпорт у розмірі 4,3 млн тонн.

"Тема дефіциту добрив є однією з найактуальніших для агросектору та українських аграріїв, адже на нас чекає весняна посівна, за якою спостерігатиме весь світ. Україна на агрокарті одна з провідних країн, і від її обсягів виробництва залежить світова ціна на ринку зернових та продовольча безпека світу. Відповідно, ліквідність аграріїв - топова тема для Мінагрополітики", - наводить Мінагрополітики слова свого глави Миколи Сольського.

За даними міністра, до липня 2022 року українські фермери ще мали можливість купувати добрива за довоєнними цінами, але вже у жовтні ціни на аміачну селітру зросли з 27 тис. грн/тонна до 37 тис. грн/тонна, що створило критичну ситуацію для українського фермера. Він наголосив, що зазвичай аграрії керуються правилом, згідно з яким вартість тонни селітри не має коштувати дорожче за 2,5 тонни пшениці, а тонна карбаміду - не дорожче за 3,0-3,5 тонни кукурудзи, тоді як у 2022 році ці показники були перевищені в двічі-тричі.

Мінагрополітики зазначило, що на сьогодні важко порахувати точні витрати сучасного українського аграрія на добрива, але вартість базових азотних добрив на 1 га кукурудзи коштує орієнтовно 8-9 тис. грн без урахування підгодівлі та витрат на пальне, яке також подорожчало. Тому фінальна сума на сьогодні не є привабливою для аграрія.

"Дуже багато залежить від кліматичних умов, адже добрива працюють як комплексне живлення і основне це погодні умови. Але якщо аграрій вноситиме менше добрив на 30% і більше, тоді падіння врожаю може бути дворазовим. Тому підтримка міжнародних партнерів у цьому питанні для нас дуже важлива", - наводить Мінагрополітики слова свого першого заступника Тараса Висоцького.

Як повідомлялося, за оцінками Group DF, головного виробника добрив в Україні, ринок добрив країни у 2022 році скоротився на 45-50% - з 4,75 млн тонн до 2-2,9 млн тонн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА