Інтерфакс-Україна
13:48 16.02.2023

В Україні офіційно працевлаштовано лише 16% людей із інвалідністю

2 хв читати
В Україні офіційно працевлаштовано лише 16% людей із інвалідністю

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович заявляє, що в Україні офіційно працевлаштовано лише 16% людей із інвалідністю.

"Наявна система працевлаштування осіб з інвалідністю, заснована на квотному принципі та системі штрафних санкцій, не є ефективною. В результаті, в Україні офіційно працевлаштовано лише 16% людей із інвалідністю, тоді як у Європі цей показник сягає понад 55%", - ідеться у повідомленні пресслужби міністерства з посиланням на Жолнович.

За її словами, розроблений Мінсоцполітики законопроєкт №5344, який уже перебуває на розгляді у Верховній Раді, має створити нові можливості для працевлаштування людей з інвалідністю.

"Передусім законопроєкт №5344 покликаний збільшити інклюзію в суспільстві, зробити умови рівними для всіх. Бо сьогодні маємо ситуацію, коли - переважно у приватному бізнесі - діє квота для працевлаштування людей з інвалідністю. І якщо вона не виконана, приватний сектор сплачує раз в рік так звану адміністративну господарську санкцію. І є вже дуже багато випадків її обходу і несплати, роботодавці бояться працевлаштовувати людей з інвалідністю бо не знають, як це робити, немає системного супроводу і допомоги, щоб адаптувати таку людину в колективі", - заявила міністр.

Вона зазначила, що законопроєкт передбачає відміну цієї практики і пропонує три варіанти для роботодавців: сплачувати безумовний цільовий внесок на підтримку працевлаштування людей з інвалідністю; самому брати людей з інвалідністю на роботу та отримувати підтримку; купувати продукт у соціальних підприємств, які вже працевлаштували 50 і більше відсотків людей з інвалідністю.

"Отже, акцент робиться на забезпеченні гідних умов роботи людей з інвалідністю, накопиченні ресурсу та розширенні підтримки соцпідприємств", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що ще однією проблемою, яку вирішує законопроєкт, є неможливість підтримки державою підприємців, які наймають людей з інвалідністю, але їхні засновники не є громадськими організаціями.

"Сьогодні, за законом, підтримка від держави можлива лише якщо засновником є громадська організація. Тож ми знімаємо це обмеження і кажемо: будь-який роботодавець, який наймає 50 і більше людей з інвалідністю у свій штат, може розраховувати на підтримку, на пільги. Соціально орієнтований бізнес створюватиме нові, соціально захищені робочі місця", - наголосила Жолнович.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА