Інтерфакс-Україна
14:52 03.03.2023

Україна у 2022 році на 38% покрила видатки бюджету за допомогою партнерів, сподівається на "Фінансовий Рамштайн" у 2023 році - прем'єр

2 хв читати
Україна у 2022 році на 38% покрила видатки бюджету за допомогою партнерів, сподівається на "Фінансовий Рамштайн" у 2023 році - прем'єр

Доходи державного бюджету України у 2022 році становили 1,33 трлн грн, тоді як видатки - 2,64 трлн грн, зокрема 1,3 трлн грн - на безпеку й оборону, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції в Києві в п'ятницю.

"Майже 62% - наші кошти та облігації (внутрішньої держпозики). 38%, або $38 млрд - грантові кошти та пільгові кредити наших партнерів", - описав фінансування видатків минулого року прем'єр.

За його словами, завдяки значній частці грантів держборг на 1 січня 2023 року становив $111 млрд, збільшившись за рік лише на $13 млрд.

Шмигаль нагадав, що у 2023 році найпріоритетніший бюджет на оборону і безпеку буде не меншим, ніж торік, "а, можливо, збільшуватиметься у міру виникнення потреб".

Він підтвердив колишню оцінку дефіциту в $38,5 млрд, який Україна має намір профінансувати за допомогою зовнішніх партнерів, уникаючи цього року емісії, яка торік становила 400 млрд грн через купівлю Нацбанком держоблігацій.

З огляду на це прем'єр покладає великі сподівання на роботу створеної нещодавно Координаційної платформи донорів для України - "Фінансовий Рамштайн". Він уточнив, що тепер у платформи є чотири співголови - міністр фінансів України, представники ЄС і Білого дому, а також міністр фінансів країни, що головує в G7, наразі - Японії.

"Фінансовий Рамштайн", за словами Шмигаля, збиратиметься щомісяця, а на високому рівні - раз за квартал.

Прем'єр додав, що в цьому форматі також обговорюватимуть забезпечення цьогоріч $17 млрд на швидке відновлення, а також питання фінансування післявоєнного відновлення.

"Є драфт плану з 24 розділів. Завершуємо його напрацювання, але його неможливо затвердити, доки війна не завершилася: він змінюється щодня", - зазначив щодо Плану відновлення Шмигаль.

Він нагадав, що оцінка збитків від російської збройної агресії, верифікована Світовим банком, станом на 1 червня 2022 року становила $350 млрд, а станом на 1 січня 2023 року очікують її зростання до $600-750 млрд. Основну суму для їх відшкодування мають дати російські активи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" у березні-2025 збільшив сплату податків до бюджету на 41%

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА