Інтерфакс-Україна
17:59 07.03.2023

Український ритейл відновив роботу 80% закритих на початку війни торговельних точок - Асоціація рітейлерів

2 хв читати
Український ритейл відновив роботу 80% закритих на початку війни торговельних точок - Асоціація рітейлерів

За рік після початку повномасштабних воєнних дій РФ на території України український ритейл відновив роботу 80% закритих у березні 2022 року торговельних точок, частка магазинів, що працюють, сьогодні становить 95%, свідчать дані опитування Асоціації рітейлерів України.

"Згідно з останнім опитуванням торговельних мереж - членів асоціації, за 12 місяців із 16,7 тис. торговельних об'єктів усієї галузі вже працюють 15,8 тис. Навесні приріст магазинів, які працюють, становив 5-6%, із середини літа стабілізувався на рівні 1-2%, пригальмував восени, а вже з кінця минулого року знову прискорився. Так, порівняно із груднем 2022 року наразі кількість магазинів, які не працюють, зменшилася на 2%", - ідеться в повідомленні на сайті асоціації.

Отже, до роботи повернулися 80% торговельних точок, закритих у березні минулого року. На сьогодні закритими через різні причини залишаються 914 магазинів, тоді як у березні минулого року їх кількість становила 4,4 тис. об'єктів.

За даними дослідження асоціації, загалом за рік кількість відкритих об'єктів збільшилася на 24%. Так, кількість заново відкритих продуктових магазинів за 12 місяців війни збільшилася на 17%, аптек - на 13%, торговельних об'єктів non-food-ритейлу - на 23%, магазинів ювелірних виробів - на 58%, побутової техніки та електроніки - на 29%, магазинів одягу - на 54%, будматеріалів - на 22%, АЗК - на 10%, розважальних центрів - на 79%.

Опитування проводилося серед сотні власників і СЕО підприємств, які є учасниками Асоціації рітейлерів, по всій Україні.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА