Інтерфакс-Україна
20:17 21.03.2023

Кабмін підвищив мінімальний розмір гарантійного внеску для аукціонів із продажу спецдозволів на надрокористування

1 хв читати
Кабмін підвищив мінімальний розмір гарантійного внеску для аукціонів із продажу спецдозволів на надрокористування

Кабінет міністрів України вніс зміни до порядку проведення аукціонів із продажу спеціальних дозволів на користування надрами, зокрема, підвищивши мінімальний розмір гарантійного внеску для участі в електронних торгах.

"Нові правила проведення аукціону встановлюють динамічне збільшення заставного внеску, що гарантовано дасть змогу прибрати монополії, а сумлінному покупцю стати власником ліцензії на конкурентних умовах, створювати нові робочі місця та сплачувати податки до бюджетів усіх рівнів", - цитується у пресрелізі заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Євген Федоренко.

За його словами, раніше уряд уже вносив зміни до порядку проведення аукціонів у частині підвищення мінімального розміру гарантійного внеску, однак випадки недобросовісної конкуренції не припинилися. При цьому відсутність конкуренції перешкоджає оновленню матеріально-технічної бази та застосуванню сучасних технологій надрокористування.

"Ми прагнемо до впровадження принципів збалансованого природокористування, де вкрай важливо стимулювати модернізацію наявних технологій, приводити їх до зразка європейської моделі виробництва і споживання", - пояснив заступник міністра.

Федоренко наголосив, що системна реформа надрокористування дасть змогу Україні стати рівноправним учасником Європейської стратегії у сфері мінеральної сировини до 2030 року.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ІМК у 2024р отримав чистий прибуток $54,5 млн

Україна в 2024/25 МР експортувала 494 тис. тонн цукру – "Укрцукор"

Мінекономіки та парламентський комітет розширять перелік локалізованих товарів через звернення виробників

Експорт зерна з початку 2024/25 МР відстає на 6 млн тонн від минулорічного - Мінагрополітики

Мінекономіки та EMF мають намір створити дорадчу раду з питань житлового фінансування в Україні

Аграріям в 2025р планують повернути в роботу 65 тис. га розмінованих сільгоспугідь – перший замміністра агрополітики

Виробники ще 25 видів продукції долучаться до політики локалізації – депутат

Основним позитивом весняної посівної кампанії-2025 є сталість роботи аграріїв – міністр агрополітики

Revolut веде перемовини з НБУ про отримання банківської ліцензії

Експорт агропродукції у квітні скоротився на 23,4%, ріст продемонстрували тільки рослинні олії - УКАБ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА