Інтерфакс-Україна
19:34 23.03.2023

Мінфін України відновлює середньострокове бюджетне планування

2 хв читати
Мінфін України відновлює середньострокове бюджетне планування

Міністерство фінансів України відновлює середньострокове бюджетне планування і вже цього року планує додати в проєкт держбюджету на 2024 рік трирічний прогноз основних бюджетних показників, повідомив перший заступник міністра фінансів Денис Улютін на засіданні міжвідомчої робочої групи з розвитку системи управління держфінансами.

"Наступного року плануємо поновити цикл повноцінного середньострокового бюджетного планування із підготовкою Бюджетної декларації на 2025-2027 роки, що міститиме цілі державної політики з показниками їх досягнення, пріоритети відновлення та відповідний розподіл ресурсів", - цитує його пресслужба міністерства.

Улютін наголосив, що ще одним важливим напрямом у контексті ефективного використання ресурсів є поліпшення управління державними інвестиціями, оскільки потреба коштів для відновлення, за оцінками Світового банку, є колосальною ($411 млрд), і очікується, що більша частина фінансування здійснюватиметься через держінвестиції.

"Тому дуже важливо забезпечити уніфікацію підходів до відбору проєктів, визначити чітку рамку для проєктів відновлення та посилити контролюючу роль Мінфіну на всіх етапах інвестиційного циклу", - вважає перший заступник голови.

Іще одним пріоритетним завданням Улютін назвав забезпечення ефективної мобілізації коштів платників податків і звітності за їх використання, оскільки податки та збори - основне джерело фінансування обороноздатності України.

Говорячи про поточний рік, заступник міністра виокремив основними завданнями максимально можливе відновлення тих процесів і процедур у сфері управління держфінансами, які були припинені з початком війни, і проведення необхідних підготовчих дій для масштабного відновлення країни та інтеграції України в ЄС.

Розпорядження про стратегію реформування системи управління держфінансами (СУДФ) на 2022-2025 роки було ухвалено на засіданні уряду 29 грудня 2021 р. Вона передбачала подальше вдосконалення системи управління держфінансами, а результатом її реалізації мала стати більш ефективна система управління ними.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

Україна може переглянути податкову базу у 2026 р. через розрив у зовнішньому фінансуванні - Гетманцев

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА